Tarım Bilgi Paylaşım Forumu

Tarım Bilgi Paylaşım Forumu (http://www.ziraatciyiz.biz/index.php)
-   Tarımsal Biyoteknoloji (http://www.ziraatciyiz.biz/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Hakkında Soru (http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=8308)

almora92 27.07.2011 12:28

Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Hakkında Soru

Tercih olarak bu bölüm ilgimi çekti.Puan sıkıntım yok.Bu bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiyede bu bölümde eğitim yeterli mi?
İş olanakları Ar-Ge mi?

Mr.Muhendis 27.07.2011 18:08

Merhaba,

Tarımsal Biyoteknoloji alanında çalışan bir çok değerli hocamız var. Lab. gibi imkanların verilmesi halinde en iyi eğitimi vereceklerdir. Zaten biyoteknoloji de geleceğin meslekleri arasında gösteriliyor. Bu nedenle sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Bölümden mezun olduğunuzda üniversitelerde, enstitülerde, özel firmalarda iş bulabilirsiniz. Özellikle özel sektörün bu alan için "iyi" yatırım yaptığını söylemek yanlış olmaz. Tabi ki bunun için kendinizi çok iyi geliştirmelisiniz.

battl 01.08.2011 14:16

tm bölümü öğrencisinin (alan dısı tercihle tabiki) bu bölümü tercih etmesi dogrumudur sizce.biyolojiye dair pek bişe bilmiyor matematiğide o kadr ii değilse.yada bölüm olarak toprak bilimi ve bitki beslemeyi tercih etmesi dogrumudur.açık olan derslerle farkı kapatabilmesi için olağanüstü çabaya gerek varmıdır?tercih sezonu kapanmaan cvbınızı bekliyorum

Mr.Muhendis 01.08.2011 14:28

Alıntı:

battl´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 14083)
tm bölümü öğrencisinin (alan dısı tercihle tabiki) bu bölümü tercih etmesi dogrumudur sizce.biyolojiye dair pek bişe bilmiyor matematiğide o kadr ii değilse.yada bölüm olarak toprak bilimi ve bitki beslemeyi tercih etmesi dogrumudur.açık olan derslerle farkı kapatabilmesi için olağanüstü çabaya gerek varmıdır?tercih sezonu kapanmaan cvbınızı bekliyorum

Merhaba,

Eğer gerçekten seviyorum ve çalışır yaparım diyorsanız tabi ki tercih edebilirsiniz.

battl 03.08.2011 10:36

derslere yabancı olmam çok zorlamaz heralde

Mr.Muhendis 03.08.2011 10:41

Alıntı:

battl´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 14099)
derslere yabancı olmam çok zorlamaz heralde

Sanmıyorum. Sonuçta işlenecek konular herkes için "yeni" olacak. Dediğim gibi iyi çalışmayla derslerde başarılı olabilirsiniz.

battl 03.08.2011 19:22

korktuğum temelimin o kadar da iyi olmamasıydı.

.benim düşüncem tarımsal bio ,toprak b ve bitki besleme,zootekni .sayısalla arası iyi olmayan birinin tercihi hangi yönde olmalı düşünceniz

Yvz 23.08.2011 12:19

Meraba bn nkü tarımsal biyoteknoloji bölümünde 1. sınıftayım.Bizim 2. ve 3. sınıfta biyokimya,hayvan ve bitki fizyolojisi ,genetik mühendisliği,hayvan ve bitki biyoteknolojisi gibi derslerimiz var bu derslerde acaba hangi konuları göreceğiz?

Mr.Muhendis 23.08.2011 13:01

Alıntı:

Yvz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 14270)
Meraba bn nkü tarımsal biyoteknoloji bölümünde 1. sınıftayım.Bizim 2. ve 3. sınıfta biyokimya,hayvan ve bitki fizyolojisi ,genetik mühendisliği,hayvan ve bitki biyoteknolojisi gibi derslerimiz var bu derslerde acaba hangi konuları göreceğiz?

Merhaba,

Üniversitesinin sitesinde müfredatla ilgili bilgi olabilir. Eğer yoksa başka uni.lere bakabilirsiniz. Hemen hemen aynidir.

Yvz 24.08.2011 12:11

Diğer üni. lerde de sadece dersler var

Forum saati GMT +2 olarak ayarlandı. Şu Anki Saat: 09:39