PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sınıf Geçme

zehrahmet
08.09.2012, 21:15
Mrb benim bi sorum var,atatürk üniversitesi ziraat fakültesi toprak bilimi ve bitki besleme bölümünde birinci sınıf öğrencisyim.benim birinci dönem agnom 1.69 yaz okuluna gittim ve bütünlemeye giriyorum ortalama agnom şuan da 1.59 ama ben yaz okulunda aldığım dersleri geçtim ve bu benim birinci dönem agnomu değil ortalama agnowu yükseltti sofi ortalama agnom 1.59 ama birinci dönem agnom otomasyon da görünmemesine rağmen hesapladım 2.1 ben şimdi sınıfı geçtim mi yoksa geçmem için ortalama agnomum mu 2nın üstünde olması gerekiyor lütfen cevap yazın.

mustafaylgn
09.09.2012, 18:16
Mrb benim bi sorum var,atatürk üniversitesi ziraat fakültesi toprak bilimi ve bitki besleme bölümünde birinci sınıf öğrencisyim.benim birinci dönem agnom 1.69 yaz okuluna gittim ve bütünlemeye giriyorum ortalama agnom şuan da 1.59 ama ben yaz okulunda aldığım dersleri geçtim ve bu benim birinci dönem agnomu değil ortalama agnowu yükseltti sofi ortalama agnom 1.59 ama birinci dönem agnom otomasyon da görünmemesine rağmen hesapladım 2.1 ben şimdi sınıfı geçtim mi yoksa geçmem için ortalama agnomum mu 2nın üstünde olması gerekiyor lütfen cevap yazın.

Eger sene sonu agnon 2nin üzerindeyse sorunsuz geciyosun fakat 1. dönem ortalaman 2nin üzerinde ama genel ortalamn 2nin altında bunda da şartlı geciyosun 2. sınıfta eğer genel ortalamayı 2nin üstüne cekemezsen 1. sınıfın 2. dönemine düşersin dönem uzatırsın

genc__osman
11.09.2012, 13:11

Yönetmeliğin 29'uncu Maddesi

Başarısızlık durumu
MADDE 29 – (1) Kısmen veya tamamen sınıf geçme ve/veya yıllık sistem uygulanan birimler hariç olmak
üzere, başarı baraj notu 4,00 üzerinden 2,00’dır. En son hesaplanan AGNO’su ile bir önceki AGNO’su başarı baraj
notunun altında olan öğrenci başarısız duruma düşer. Başarısız öğrenciler üst yarıyıllardan/yıllardan yeni ders alamaz. Bu
öğrenciler öncelikle FF notu aldıkları dersleri almak zorundadır. Ancak öğrenciler istemeleri halinde, FF alarak kaldıkları
bu dersler dışındaki dersleri de, AGNO’su başarı baraj notuna eşitleninceye veya daha yukarı oluncaya kadar, tekrar
alabilir. Ders tekrarı ile AGNO’larını başarı baraj notuna eşitleyen veya bu notun üstüne çıkaran öğrenciler, Üniversiteye
kayıt yaptırdığı tarih itibariyle bulunması gerektiği yarıyılda/yılda, ilgili birimlerin eğitim-öğretim ve sınav uygulama
esasları çerçevesinde tercihen veya öncelikli olarak alt yarıyıllardan/yıllardan dersler alarak öğrenimlerine devam ederler.
Başarısız statüde geçen süreler toplam öğretim süresinden sayılır.

zehrahmet
16.09.2012, 19:57
Çok tsk ederim allah razı olsun .