PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
07.09.2012, 12:24
TARİHÇE

Üniversiteler, gelişimin ve kalkınmanın planlandığı en önemli mekanlardır. Adnan Menderes Üniversitesine bağlı olarak Nazilli’de Meslek Yüksekokulu kurulması 2547 Sayılı Yasanın 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 05.03.2004 tarihli Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir.

PERSONEL VE ÖĞRENCİ SAYISI

Okulumuzda kadrolu 9 akademisyen 6 memur ve 1 hizmetli ile 2 geçici personel bulunmakla beraber 1327 öğrenci kayıtlıdır.

FİZİKİ MEKAN

Nazilli Meslek Yüksekokulu, Nazilli-Bozdoğan karayolu üzerinde eski adıyla Sümerbank Fabrikası yeni adıyla Sümer Kampusunun içerisinde bulunmaktadır. Yüksekokulumuza Teknik programlara ait 50’ şer öğrenci kapasiteli 5 derslik, bir Bilgisayar Laboratuarı ile 120 öğrenci kapasiteli 2 anfi mevcuttur. İktisati programlara ait 100’er öğrenci kapasiteli 11 anfi ile 50 öğrenci kapasiteli bir bilgisayar laboratuarı vardır. Bunun yanı sıra uygulama amaçlı olarak kullanılan 50’şer öğrenci kapasiteli bir tekstil kimya laboratuarı, Mobilya ve Dekorasyon atölyesi ve Makine atölyesi bulunmaktadır.

Kampusümüz de bir yemekhane,450 m2 kullanım alanı olan bir öğrenci kafeteryası bulunmaktadır. Öğretim Elemanları ve idari personelin ofisleri dâhil olmak üzere bütün bilgisayarlar internete bağlıdır. Yüksekokul dersliklerinin ısıtılması kalorifer (fueloil) ile sağlanmaktadır. Kampusumuzda yapılandırma çalışmaları devam etmekte olup çalışmalar tamamlandığında kampus içerisinde 350 kişi kapasiteli çok amaçlı kullanılabilecek bir salon, personel için okuma ve dinlenme odaları ile bir lokal meydana gelecektir.

ULAŞIM

Sümer Kampusu şehir merkezine 3.5 km’dir. Şehir Merkezi ile Kampus arasında karşılıklı olarak 15 dakikada bir minibüs kalkmaktadır. Nazilli-Aydın arası 45 km olup her 6 dakikada bir karşılıklı minibüs seferleri vardır. Ayrıca hemen hemen 30 dakikada bir Nazilliden İzmir ve Denizli’ye otobüs seferi bulunmaktadır.

BÖLÜM/PROĞRAM AÇILMASI

Yüksekokul, İktisadi ve İdari Programlar ile Teknik Programlar olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. İktisadi ve İdari Programlar Bölümü de Dış Ticaret, Bankacılık, Menkul kıymetler, Lojistik, İşletme Yönetimi ve bu programların II. Öğretimleri bulunmaktadır. Teknik Programlar Bölümün de ise Tekstil, Mobilya ve Makine programları bulunmaktadır. Bunlardan Tekstil programının II. Öğretimi mevcuttur.

AMAÇ

Yüksekokulumuz belirli mesleklere yönelik ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, dört yarıyıllık eğitim-öğretim sürdüren bir Yükseköğretim Kurumudur.

İLETİŞİM
TEL :0 256 3127465
FAX :0 256 3123133
ADRES : ADÜ Nazilli Meslek Yüksekokulu/ Sümer Kampüsü 09900 NAZİLLİ