PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
26.08.2012, 10:24
Aydin ili Çine İlçesi ve yöresinde hayvancılık potansiyelinin yüksek olduğu dikkate alınarak Çine ilçesinde hayvansal üretimle ilgili bir Meslek Yüksekokulunun açılması kararlaştırılmıştır. Bu amaçla, Çine Meslek Yüksekokulu İlçe yerel yönetimi ile Üniversitemiz Rektörlügü arasında 21.02.1994 tarihinde imzalanan bir protokol ve Milli Egitim Bakalığının 15.09.1994 tarihli oluru ile Osman Kalkan İlkögretim Okul binasının Üniversitemize geçici devri sonucunda Yüksekokulumuz 03.10.1994 tarihinde egitim-ögretime başlamıştır.

Ülkemiz ve yöre koşullarına göre çağdaş bir eğitim-öğretim veren Yüksekokulumuz; üniversite-sanayici-üretici işbirliği çerçevesinde öğrenirken üreten, çağın gereksinimlerine yanıt verebilecek donanıma sahip, meslek etiğine uygun davranan, ilgili sektörü iyi tanıyan ve sektörün aradığı niteliklere de sahip, sorumlulıuk almaktan kaçınmayan ara teknik eleman yetiştirmektedir. Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler "Tekniker" ünvanını almaktadır.

http://i.imgur.com/FUeug.jpg

http://i.imgur.com/u4vZU.jpg

1994-2005 yılları arasında Çine Meslek Yüksekokulu 5 sınıf ve 3 laboratuvar kapasiteli Osman Kalkan İlköğretim Okulunda tam kapasite olarak 3 program ile eğitim öğretimini sürdürmüştür.

2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında ise, Et ve Ürünleri Teknolojisi İkinci Öğretim Programı, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı ve Gıda Teknolojisi Programı açılmıştır. 2006-2007 Eğitim-Öğretim yıllında ise Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Progamı eğitimlerine başlamıştır. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Organik Tarım Programı öğrenci almaya başlayacaktır.

Yüksekokulda Teknik Programlar Bölümü bünyesinde şu anda Arıcılık, Hayvansal Üretim, Et ve Ürünleri Teknolojisi, Süt ve Ürünleri Teknolojisi, Gıda Teknolojisi (I. ve II. Öğretim) ile Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi ve Organik Tarım olmak üzere olmak üzere 8 Program mevcuttur.

Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksekokulu

Süleyman Pekgüzel Kampüsü 09500 Çine-AYDIN

TEL: 0.256.711 70 51-52-53
FAX: 0.256.711 70 54