PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
22.08.2012, 12:22
Bolvadin Meslek Yüksek Okulu, 1977-1978 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yay-Kur'a bağlı iki yıllık ön lisans okulu olarak açılmıştır.

1982-1983 öğretim yılında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 41 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin 21. Maddesi uyarınca Eskişehir Anadolu Üniversitesine, daha sonra 3837 sayılı Kanunla 3 Temmuz 1992'den itibaren de Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Bolvadin Meslek Yüksek Okulu, bugün mükemmel bir fiziki kapasiteye ulaşmıştır. Şehir içindeki eski lise binasından, Konya yolu üzerindeki kampüste 4 Eğitim Binası, 3 Atölye ve 1 İdari Bina ayrıca Olimpik Spor Salonu, Futbol sahası, Basketbol ve Hentbol Sahaları, Parklar ve Yeşil alanlar ile Kantin ve Yemekhanesiyle fiziki açıdan hiç bir eksiği bulunmamaktadır.

Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa SOLAK Bey'in okulumuzun gelişmesi için yaptığı ve yapacağı katkılarla okulumuzun daha iyi seviyelere geleceği kuşkusuzdur.

34 yıl önce iki bölümle öğretime başlayan yüksekokulumuzda, Önümüzdeki öğretim yılında 15 Normal Öğretim, 10 İkinci Öğretim programına eğitim-öğretim verecektir.

Programlar

Bilgisayar Programcılığı (N.Ö. + İ.Ö.)
Bankacılık ve Sigortacılık (N.Ö.)
Büro Yönetimi ve Sekreterlik (N.Ö. + İ.Ö.)
Dış Ticaret (N.Ö. + İ.Ö.)
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi (N.Ö)
Elektrik (N.Ö + İ.Ö.)
Gıda Teknolojisi (N.Ö. + İ.Ö.)
İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi (N.Ö.)
İnşaat Teknolojisi (N.Ö.)
İşletme Yönetimi (N.Ö + İ.Ö.)
Makine (N.Ö. + İ.Ö.)
Mekatronik (N.Ö.)
Mobilya ve Dekorasyon (N.Ö.)
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (N.Ö. + İ.Ö.)
Pazarlama (N.Ö.+ İ.Ö.)

Bolvadin Meslek Yüksekokulu, Kırkgöz Kampüsü Develi Mevkii Bolvadin / AFYONKARAHİSAR
Tel:0272 612 63 53
Fax:272 611 23 93
E-Mail: bolvadinmyo@aku.edu.tr