PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocatepe Üniversitesi Bayat Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
22.08.2012, 12:21
Bayat Meslek Yüksekokulu. 2006-2007 eğitim ve öğretim yılı güz yarıyılında İşletme ve Dış Ticaret programları olmak üzere 2 bölümde 74 öğrenciyle eğitime başlamıştır. 2007-2008 Eğitim ve öğretim yılı güz yarıyılı itibariyle mevcut bölümlerin ikinci öğretimleri de açılmış ve öğrenci sayımız 217'ye yükselmiştir.2008-2009 Eğitim ve öğretim yılı itibarı ile İnsan Kaynakları programı da açılmış olup diğer programların öğrenci kontenjanı artırışı ile öğrenci sayımız 460'a yükselmiştir.Kontenjan artışlarıyla 2009-2010 öğretim yılında öğrenci sayımız 580'e yükselmiştir. 2011- 2012 öğretim yılında ise öğrenci sayımız 641' e yükselmiştir.

Eğitim binası Bayat ilçesi merkezinde olup 5 kattan oluşmaktadır ve yaklaşık 4000 m² kapalı alana sahiptir. Bodrum kat yemekhane, spor ve sinema salonundan; Zemin kat kantin,konferans salonu ve idari personel odalarından; birinci ve ikinci kat dersliklerden; üçüncü kat idari ve akademik personel odaları ve tam donanımlı iki adet bilgisayar labaratuarından;dördüncü kat konferans salonu ve dersliklerden oluşmaktadır.

Bununla birlikte, yüksekokulumuz öğrencilerinin dinlenip boş vakitlerini değerlendirebilecekleri parklar, gezi alanları ve yayla belediyemiz sınırları içerisindedir. İlçede öğrencilerin kullanabilecekleri bir kapalı spor salonu , futbol sahası ve halı saha ile sportif faaliyetlerine devam edebilecekleri imkanları mevcuttur. Ayrıca ilçemizde KYK yurdu mevcuttur ve 2012-2013 güz dönemi itibariyle KYK yurdu öğrenci almaya başlayacaktır.

Bayat Meslek Yüksekokulu, Hürriyet Mah. Ortaokul Cad. No:6 BAYAT / AFYONKARAHİSAR
Tel:0 272 491 33 33
Fax:0 272 491 31 31
E-Mail: bayatmyo@aku.edu.tr