PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarım Ekonomisi Hakkında Bilgi

sivaslı
31.07.2012, 20:24
ben tm öğrencisiyim bu bölümü okursam kendi tarlalarım hakkında yeterli bilgiye sahip olurmuyum yani buğday ekimi patates nohut vs bu konularda kimseden yardım almadan kendim yapabilirmiyim yoksa bu bölüms sadece siyasi gibi bişeymi televizyonlara çıkıp konuşmakmı gerekiyor?

Mr.Muhendis
31.07.2012, 21:04
Tek tek bitki yetiştiriciliği görmeyeceksiniz. Ki zaten bir dönemde o kadar bitki görmek mümkün değil. Sadece genel bilgiler alacaksınız. Dersi anlatan hoca örneğin tahılcı ise kendi alanından biraz daha fazla detay gösterebilir.

"Siyasi gibi bişeymi televizyonlara çıkıp konuşmak" derken ne demek istediniz anlayamadım. Ama, hayır, siyasi bir şey değil.

sivaslı
31.07.2012, 23:10
yani hani televizyonda konuşan tarımla ilgili tecrübeli adamlar olurya veya bi şirkette danışman falan yani daha çok bilgiye değilde anlatmaya bağlı birşey bu heralde ayrıntı fazla yok.. peki bize en çok ne öğretecekler bu bölümde ben şirkette falan çalışmıycam sadece kendi arazilerimi iyi kullanmak istiyorum

Mr.Muhendis
01.08.2012, 04:26
yani hani televizyonda konuşan tarımla ilgili tecrübeli adamlar olurya veya bi şirkette danışman falan yani daha çok bilgiye değilde anlatmaya bağlı birşey bu heralde ayrıntı fazla yok.. peki bize en çok ne öğretecekler bu bölümde ben şirkette falan çalışmıycam sadece kendi arazilerimi iyi kullanmak istiyorum

Televizyonlara kimin uzmanlık alanıyla ilgiliyse o kişi çıkar. Bunun için ekonomistler çıkar diye bir kaide yok. Tarım ekonomisi okuduğunuzda tarla bitkileri ve bahçe bitkileri hakkında sadece birer dönemlik ders alacaksınız. Bu derslerde de yetiştiricilik kısımlarına çok girilmez. Ancak hocanın uzmanlık alanına göre belki o konuda ağırlık olabilir. Mesela, hoca tahılcı ise tahılları biraz ağırlıklı anlatabilir.

sivaslı
01.08.2012, 14:51
Televizyonlara kimin uzmanlık alanıyla ilgiliyse o kişi çıkar. Bunun için ekonomistler çıkar diye bir kaide yok. Tarım ekonomisi okuduğunuzda tarla bitkileri ve bahçe bitkileri hakkında sadece birer dönemlik ders alacaksınız. Bu derslerde de yetiştiricilik kısımlarına çok girilmez. Ancak hocanın uzmanlık alanına göre belki o konuda ağırlık olabilir. Mesela, hoca tahılcı ise tahılları biraz ağırlıklı anlatabilir.

bu bölümden mezun olanlar tam olarak nasıl iş yapabilir?

Mr.Muhendis
01.08.2012, 15:25
bu bölümden mezun olanlar tam olarak nasıl iş yapabilir?

Tarım Ekonomisi Bölümünün Tanıtımı (http://www.ziraatciyiz.biz/tarim-ekonomisi-bolumunun-tanitimi-t4620.html) konusunda bazı bilgiler bulunuyor.

gökhan92
02.08.2012, 00:25
arkadaslar tarım ekonomisi bölümünü tercih etmeyi düsünüyorumm MEZUN OLDUKTAN SONRA İŞ OLANAGİ NASIL BİLEN ARK LAR VARSA CVP VERİRSE SEVİNİRİMM

Mr.Muhendis
02.08.2012, 00:30
arkadaslar tarım ekonomisi bölümünü tercih etmeyi düsünüyorumm MEZUN OLDUKTAN SONRA İŞ OLANAGİ NASIL BİLEN ARK LAR VARSA CVP VERİRSE SEVİNİRİMM

Merhaba,

Bir üstteki mesajta bununla ilgili bir bağlantı bulunuyor.