PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
25.07.2012, 19:56
Yüksekokulumuz Yüksek Öğretim Kurulunun 16.09.1994 tarih ve 21785 sayılı yazısı ile 1994-1995 öğretim yılında Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1995-1996 öğretim yılında Seracılık ve Sigortacılık programları, 2004 yılında ise, açılan işletme programı ile birlikte 4 program ile eğitim-öğretimine devam etmektedir.

Yüksekokulumuzun bulunduğu kampus içerisinde iki bina, basketbol, voleybol ile araştırma ve uygulama amaçlı 120 m2 alana sahip 1 adet cam sera bulunmaktadır Yüksekokulumuzun üst katında kız öğrencilere yönelik 60 kişilik modern kız yurdu mevcuttur.

Yüksekokulumuzdaki programlar, özellikle Şanlıurfa ve bölgedeki diğer illerin, dolayısıyla ülkemizin tarım, tarıma dayalı sanayi ve hizmet sektörünün aradığı kalifiyeli ara elemanlarını yetiştirmektedir.

Öğrencilerimizin okul dönemindeki teorik ve uygulamalı öğrenimlerinin iş yeri şartlarında yapmış oldukları uygulamaya dayalı staj eğitimlerine özel bir önem verilmektedir. Nitekim, şu ana kadar öğrencilerimiz işyerlerinde staj yapmakla birlikte staj sonrası iş imkanı bulmuşlardır.

Adres: Mürşitpınar Caddesi 63800 Suruç/Şanlıurfa
e-posta: suruc@harran.edu.tr
Tlf: 0 414 318 30 00
Fax: 0 414 318 32 31