PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
23.07.2012, 09:50
MİSYONUMUZ

Ülkemizde iş piyasasının (Sanayi-Tarım-Hizmet sektörlerinin) ihtiyacı olan nitelikli mesleki personelin yetiştirilmesinin sağlanmasıdır. Alanında teorik ve pratik bilgilerle donanmış, insani ve mesleki etiğin icaplarını özümsemiş ve kendisine özgüveni tam; küresel rekabetin söz konusu olduğu iş piyasasında ülkemizi daha ileri seviyeye taşıma iradesine sahip teknik kadroların oluşturulmasıdır. Bunun temini için mesleki sahadaki değişim ve gelişimi yakından takip eden ve bu yenilikleri okul-iş piyasası bütünlüğü çerçevesinde öğrencilerine sıcağı sıcağına aktarabilen yönetim-hizmet anlayışı esastır. Dolayısıyla başta mesleki saha olmak üzere her alanda karşılaşılabilecek sorunlar karşısında bocalayıp teslim olan değil; sorunlar karşısında serinkanlılığını koruyup çözüm üretme iradesini ortaya koyacak teknik kadrolar vazgeçilmez önceliğimizdir.

VİZYONUMUZ

Kendisiyle ve içerisinde yaşadığı toplumuyla barışık; kendi coğrafyasının inanç ve kültür kodlarının idrakinde ve üniversite kelimesinin manasında var olan olaylara evrensel bakabilme ufkuna sahip nesillerin yetiştirilmesidir. Kendi medeniyet köklerinden haberdar olduğu kadar üretimin güç olduğu gerçeğinin de farkında olan ve bu suretle nitelikli üretimin nitelikli personelle gerçekleştirilebileceğini ilke edinmiş eğitici-öğretici uzman kadrolarıyla kendine özgü ve dünya standartlarında kabul görecek anlayışlar oluşturulmasıdır. Akademik personeliyle olduğu kadar idari ve yardımcı hizmetlerdeki personeliyle uyum içerisinde olan, kendisine emanet edilmiş öğrencilerine yüksek kalitede hizmet vermeyi şiar edinen anlayış, yönetim tarzımızdır.

HEDEFLERİMİZ

Eğitim verdiğimiz alanlarda faaliyet yürüten kuruluşlarla okulumuzun irtibatını tesis etmek ve bu ilişkileri sürekli hale getirmek
Mezunlarımızı rekabetin yoğun olduğu iş gücü piyasasında talep edilen bireyler haline getirmek
Mesleki başarılarıyla toplumda öncü olan kişilerle öğrencilerimizi buluşturarak, öğrencilerimizin geleceğe öz güvenli bireyler olarak hazırlanmasını sağlamak
Eğitim verdiğimiz alanlardaki mesleki yenilikleri yakından takip ederek öğrencilerimizi bu gelişmelerden haberdar etmek
Eğitim verdiğimiz alanlarda yeniliklere imza atarak, öncü kurum rolü üstlenmek
Okulumuzun akademik performansını, mesleki yeterliliğini ve kurumsal yapısını güçlendirmek

Tel: +90 (354) 217 17 81 - 217 17 82 - 212 38 43
Faks: +90 (354) 217 17 80
E-Mail: myo@bozok.edu.tr
Adres: Bahçeşehir Mahallesi, Esentepe Mevki,66200,Yozgat