PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
21.07.2012, 10:51
1976 yılında kurulan Meslek Yüksekokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı iken 2809 sayılı kanunla Cumhuriyet Üniversitesine ve daha sonrada 1992 yılında 3837 sayılı kanunla Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır. Taşlıçiftlik Kampüsünde eğitim ve öğretimini sürdüren Yüksekokulumuzda Teknik Programlar , İktisadi ve İdari Programlar ve Sağlık Programları olmak üzere üç bölüm mevcuttur.

Teknik programlara bağlı olarak örgün (normal) öğretimde Elektrik , Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Makine, Gaz ve Tesisat Teknolojisi,Tekstil Teknolojisi Bilgisayar Programcılığı, Mobilya ve Dekorayon ve Seracılık olmak üzere 10 program; ikinci öğretimde ise Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon, Makine, Gaz ve Tesisat Teknolojisi olmak üzere 7 program mevcuttur.

İktisadi ve idari programlarda hem örgün (normal) hem de ikinci öğretimde İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Büro Yönetimi ve Yönetici asistanlığı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği olmak üzere 4 program mevcuttur.

Sağlık Programında hem örgün (Normal) hem de II. Öğretimde Çocuk gelişimi programı bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzda 23 derslik, 2 Amfi, 4 Bilgisayar Laboratuvarı, 4 Elektrik Laboratuvarı, 1 İnşaat Laboratuvarı, 1 Tekstil laboratuvarı, 1 Makine laboratuvarı ve 1 Büro Uygulama Laboratuvarı bulunmaktadır.

Misyonumuz

Tokat Meslek Yüksekokulunun misyonu; başta Atatürk İlke ve İnkılâpları olmak üzere ülkemizin temel değerlerini özümsemiş, evrensel geçerliliği olan bilgilerle donatılmış bireyler yetiştirmektir. Özgürlükçü ortamda, hoşgörü ve birey mutluluğunu esas alan katılımcı ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yönetim anlayışı ile başarıyı yakalamaktır.

Vizyonumuz

Çağdaş, dinamik ve kaliteli eğitim-öğretim anlayışı ile Meslek Yüksekokulları arasında ayrıcalıklı, öğrenciler tarafından tercih edilen, mezunları aranan, bölgesel istihdam ve sanayi kesimi ile gerekli diyaloga açık, alanında en iyi ve saygın bir eğitim kurumu olmak.

Telefon : +90 (356) 252 15 26, +90 (356) 252 16 16
Faks : +90 (356) 252 15 27
Eposta : tmyo@gop.edu.tr
Web Adresi : http://tmyo.gop.edu.tr
Adres : TOKAT MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ TAŞLIÇİFLİK KAMPÜSÜ - 60150 TOKAT