PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almus Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı

Mr.Muhendis
21.07.2012, 10:32
Ormancılık Bölümü ve bölüme bağlı Ormancılık ve Orman Ürünleri programı 2009 yılında açılmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren birinci öğretim şeklinde eğitim-öğretime başlamıştır.

T.C. Devletinin anayasal kurallarına bağlı çağdaş demokratik bir üniversite amaçları doğrultusunda; ulusal/uluslar arası kurum ve kuruluşlara teknik eleman ihtiyaçlarını karşılayan, yönetici ve araştırmacı rolleri üstlenebilme, iyi iletişim kurma, orman ekosistemlerine yönelik eleştirisel düşünme, sorunları anında saptama ve kararlar verebilme, yeni bilimleri öğrenmeye ve buna bağlı kendini geliştiren niteliklere sahip, insani ve ahlaki değerleri her yerde iyi kullanabilen meslek erbabı yetiştirmek Ormancılık ve Orman Ürünleri Programının temel misyonudur. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Çağın teknolojik bilgi ve gereklilikleriyle donanmış, kendine güveni tam eleman yetiştiren güvenilir, saygın ve ulusal düzeyde tercih edilen bir bölüm olmak temel vizyonumuzdur.