PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ordu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Seracılık Programı

Mr.Muhendis
19.07.2012, 16:08
Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Seracılık Programında öğrencilerimiz iki yıllık eğitim ve öğretim kapsamında; seracılık ve serada yetiştiricilik konusunda, modern ve yeni teknolojileri uygulayabilecek tüm mesleki ve teknik bilgiye sahip, yenilikçi ve çevre koruma bilincine sahip nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz almış oldukları eğitimin yanı sıra, uygulama çalışmalarıyla da mesleki becerilerini geliştirebilmektedirler. Böylece, programdan mezun olan tüm öğrencilerimiz, özellikle seralar ve serada yetiştiricilik konularında ve tarımsal ürünlerin yetiştiriciliğinde tüm kültürel işlemlerin yürütülmesini, denetimini ve kontrolünü sağlayabilecek, özel sektörde rahatlıkla çalışabilecek veya seracılık konusunda kendi işlerini kurabilecek mesleki bilgi, beceri ve donanımlara sahip olmaktadırlar. Ayrıca, öğrencilerimiz mezuniyetleri sonrasında girecekleri dikey geçiş sınavında (DGS) başarılı olmaları halinde, Ziraat Fakültelerinin ilgili bölümüne dikey geçiş yapabileceklerdir.

Web: http://myo.odu.edu.tr/Bolumler/tr/index.php?bolumid=64&mid=1&birimid=7