PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
19.07.2012, 15:58
Yüksekokulumuz 15/09/2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul’unun 2547 sayılı Kanun’un ile 2880 sayılı Kanun’un 7/d-2 maddesi hükmü uyarınca kurulmuştur. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Arıcılık programı açılmış olup ilk yıl öğrenci alınamamıştır. 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Gıda İşleme Bölümü Gıda Teknoloji programı da açılarak iki bölüm ile Eğitim-Öğretime geçmiştir.

MİSYON

Ulubey Meslek Yüksekokulu; evrensel ölçülerde bilgi üretmek, Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında Türk toplumunun değerlerini tanıyan ve tanıtan bireyler yetiştirmek ve bu doğrultuda eğitim ve araştırma yaparak toplumla paylaşma, cumhuriyetin değerlerini özümsemiş, bilimsel ufku geniş, çağdaş birikimlerle donatılı, dalında her türlü teknik ve pratik bilgiye sahip bireyler yetiştirmektir.

VİZYON

Ulubey Meslek Yüksekokulu olarak yapılan faaliyetlerin amacı, topluma hizmeti temel görevleri arasında sayan, toplumun her kesiminde saygı duyulan, ekip çalışmaları ve katılımcılığı ön planda tutan, paydaşlarımız ile etkili iletişim ve işbirliği yapabilen, ulusal ve uluslararası ortamlarda üye olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim-öğretim, üreteceği bilgi, teknoloji ve sanatla ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkıda bulunacak lider ve yeniliklere açık, katılımcı, ulusal düzeyde rekabet edebilir bir yüksekokul olmaktır.

Tlf: 0452 861 20 05 - 06

Fax:0452 861 20 10

Web: http://ulubeymyo.odu.edu.tr