PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
17.07.2012, 17:48
Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulduğundan bu yana, sanayileşme ve gelişme yolunda olan ülkemize çeşitli alanlarda nitelikli elemanlar kazandırmıştır. Dünya Bankası-YÖK II. Endüstriyel Eğitim, Avrupa Birliği, TÜBİTAK ve Bilimsel Araştırma projeleri sayesinde son teknolojiye sahip Atölye ve Laboratuvarları ve yurtdışı tecrübeli sahip genç ve dinamik akademik kadrosuyla Türkiye’deki Meslek Yüksekokulları arasında seçkin bir yere sahiptir. Gerek mezunlarımızın iş dünyası tarafından aranılan elemanlar olması gerekse Dikey Geçiş Sınav sonucundaki başarımız kalitemizin bir göstergesidir. Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde düzenlediğimiz kurs ve sertifika programları ile sektörlerin ihtiyacı olan eğitim açığı kapatılmaya çalışılmaktadır. Yüksekokulumuzda 2008 yılından bu yana Toplam Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır. Ayrıca iki programımız 2010 yılında uluslararası eğitim akreditasyon kuruluşu olan EDEXCEL tarafından akredite olmuştur. 2009 yılı içerisinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Britanya’daki Kolejler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan mesleki ve teknik eğitimde 1+1 uluslararası çift diplomaya (1 yıl Türkiye, 1 yıl yurtdışı) yönelik işbirliği anlaşması uyarınca seçilen okulumuzun akredite olan iki programında Uluslararası Ortak Çift Diploma Önlisans Programı (UOÖLP) 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren başlatılmıştır. Yüksekokulumuzda uluslararası tanınırlığı olan meslek eğitimi alarak iyi bir kariyerle iş hayatına atılmak isteyenler için en iyi olanakları sunmaktayız. Unutulmamalı ki iyi bir gelecek, iyi olanaklarla sunulmuş modern ve profesyonel bir eğitimle olur.

Enstitü Müdürü

Bölümler

http://i.imgur.com/8knYT.gif

Adres: Uludağ Üniversitesi / Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Görükle Kampüsü - 16059 Nilüfer / BURSA

Telefon: +90 224 29 42300

Faks: +90 224 29 42303

Web sayfası: http://tby.uludag.edu.tr

E-Mail: tbmyo@uludag.edu.tr