PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karacabey MYO Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı

Mr.Muhendis
17.07.2012, 17:40
I. MİSYON
Misyonumuz, uygulama odakli bir egitim gerçeklestirerek gelisen teknolojilere uyum saglayabilen önlisans derecesine sahip nitelikli ara eleman yetistirmektir.

II. VİZYONUMUZ
1)Ülke çapinda önlisans derecesine sahip nitelikli ara eleman yetistiren programlar içinde egitim kalitesi açisindan ilk bes içinde yer almak,
2)Kendi kampus alanimiz içinde, özel sektörün destegiyle ögrencilerin uygulamali egitim alabilecekleri bir pilot tesis insaa ettirmek,
3) Isbirligi içinde oldugumuz yada AB projelerindeki Erasmus ortaklarimizin sayisini arttirmak, dolayisiyla ögrencilerimize ders veren yabanci ögretim elamanlarini çogaltmak,
4)Programimiz ögretim üyelerinin içinde yer alacagi bilimsel TÜBITAK ve DPT projeleri hazirlamak,

III. PROGRAM HAKKINDA GENEL BİLGİ
Çagimizda bilim, teknoloji ve saglikli beslenme bilinci gelistikçe kaliteli ve hijyenik gida üretiminin önemi giderek artmaktadir. Ülkemizin Avrupa Birligi ile entegrasyonu ve ihracat potansiyelini artirma çalismalari ise ancak üretilen gidalarin belirli bir kalite standardinin saglanmasi ile basarilabilecektir. Bu amaçlarin gerçeklestirilebilmesinde en önemli unsurlardan biri bilgi ve uygulama becerisi yüksek ara elemanlarinin istihdamidir.
Karacabey Meslek Yüksekokulu Süt ve Ürünleri programi, yakin çevresinde bulunan ve Türkiye'de önde gelen süt sanayi kurumlari ile yapmis oldugu isbirligi protokolleri sayesinde gelismis bir uygulamali egitim olanagina sahiptir.
Süt ve Ürünleri programi ögrencileri iki yillik egitimleri sirasinda bir yandan teorik dersleri alirken diger yandan da bu kurumlarda süt ve ürünlerinin üretimi, laboratuvar analizleri ve korunmalari konusunda uygulamali egitim görmektedirler. Mezun olan ögrenciler süt ve ürünleri ile ilgili sanayi kuruluslarinda üretim, laboratuvar, satis gibi çesitli bölümlerde is bulma olanagina sahip olurken, ayrica konuyla ilgili kendi üretim ünitelerini veya is yerlerini kurma yetenegine de kavusmaktadirlar.