PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akdeniz Üniversitesi Erasmus Öğrenci Değişimi Programı

Mr.Muhendis
09.07.2012, 11:09
2011-2012 Öğretim Yılı Erasmus Seçmeleri kapsamında, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın (Ulusal Ajans) Öğrenci Öğrenim ve Yerleştirme Hareketliliği faslından Üniversitemize tahsis ettiği hibenin dağıtımı konusu Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Kurulu tarafından değerlendirilmiştir.

1. Değişim Türü;

“Öğrenim” veya “Birleştirilmiş Staj” tercihi yapmış, Erasmus Yabancı Dil Sınavı’ndan 70 ve üzeri almış tüm öğrencilerimiz “Öğrenim” amaçlı değerlendirilmiştir.

** Tercih değişikliği yapılması söz konusu değildir.

“Staj” veya “Birleştirilmiş Staj” tercihi yapmış, Erasmus Yabancı Dil Sınavı’ndan 50 ve üzeri almış tüm öğrencilerimiz “Yerleştirme (Staj)” amaçlı değerlendirilmiştir.

** Staj kapsamında ASIL olan öğrencilerin 1 Kasım 2011 tarihine kadar staj yeri bulmaları ve kabul belgelerini Erasmus Ofisine teslim etmeleri zorunludur. Belgelerini bu tarihe kadar teslim etmeyen öğrencilerin yerine “YEDEK” öğrenciler değerlendirilecektir.

2. Değişim süresi;

Ulusal Ajans’ın tahsis ettiği hibe miktarı çerçevesinde, öğrencilerimizin Öğrenim için 1 (bir) yarıyıl, Staj için 3 ay (MYO öğrencileri için 2 ay) yararlandırılmaları kararlaştırılmıştır.

3. Hibe dağıtımında;

Öğrencilerin Erasmus seçme sınavı sonunda elde ettikleri başarı notlarının yanı sıra,

* ikili anlaşmalardaki kontenjan sayıları,

* birim ve bölümlerden kazanan öğrenci sayıları,

* birim ve bölümlerin geçmiş yıllardaki performansları,

* birim ve bölümler arası denge gibi ölçütler dikkate alınmıştır.

NOT: Öğrencilerimiz ASIL ve YEDEK olarak sıralanmış olup, Ulusal Ajans’tan ek hibe sağlanması durumunda seçmelerde başarılı olan tüm öğrencilerimizin Erasmus kapsamında yurt dışına gönderilmesine çaba gösterilecektir.

Başarı dileklerimizle.

Akdeniz Üniversitesi

Erasmus Ofisi

Web Sayfası: http://uluslararasi.akdeniz.edu.tr/erasmus