PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lise 3 terk olursa açık öğretime girebilirmiyim?

sivaslı
08.07.2012, 22:04
s.a arkadaşlar konuyla alakasız ama soracak biyer bulamadım ben anadolu lisesi 3. sınıftayım tm bölümündeyim her sene 64-68 arası ortalamalarla geçtim sorumlu dersim yok ailevi problemlerden dolayı liseyi bırakmayı düşünüyorum okul bana tahmini kaç kredi verir bide sınavlardan sayısaldan girersem ziraat fakültesine gidebilirmiyim? çok acil lütfen yardım edin

Mr.Muhendis
08.07.2012, 22:09
Aleyküm selam,

Liseyi bitirmeden üniversite olmaz. Oluyorsa da ben duymadım. Bir şekilde liseyi bitirip diploma almalısınız.

Bir de başlıkta açık öğretime demişsiniz, konu içerisinde ziraat fakültesine demişsiniz. O kısmı da çözemedim. Liseyi terkedip açık liseye gitmeyi diyorsanız o konuda bilgim yok. Liseyi terkedip ziraat fakültesini diyorsanız yukarda dediğim gibi...

sivaslı
08.07.2012, 22:17
Aleyküm selam,

Liseyi bitirmeden üniversite olmaz. Oluyorsa da ben duymadım. Bir şekilde liseyi bitirip diploma almalısınız.

Bir de başlıkta açık öğretime demişsiniz, konu içerisinde ziraat fakültesine demişsiniz. O kısmı da çözemedim. Liseyi terkedip açık liseye gitmeyi diyorsanız o konuda bilgim yok. Liseyi terkedip ziraat fakültesini diyorsanız yukarda dediğim gibi...

teşekkürler benim dediğim liseyi açıköğretimden sayısaldan bitirip gidebilirmiyim yani?

Mr.Muhendis
08.07.2012, 22:41
teşekkürler benim dediğim liseyi açıköğretimden sayısaldan bitirip gidebilirmiyim yani?

Bölümler arasındaki katsayı farkı kalktığı için yeter puanı aldığınız sürece tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Yine ilgili kurumu arayıp bilgi almakta fayda var. Ayrıca http://www.aol.meb.gov.tr adresinden de bilgi edinebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi telefonları:

ALO 147, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, öğrenim sürecinde karşılaştıkları sorunlar ve yapmaları gereken iş ve işlemlerle ilgili tüm telefon görüşmelerini , ALO 147 iletişim merkezi ile yapacaklardır. ALO 147 hattı öğrencilerimiz için olduğu kadar, okulumuza yeni kayıt olmak isteyen öğrenci adayları, kurumumuzla ilgili genel anlamda bilgi sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlarımızın da faydalanabileceği bir hattır. Sorunlarına görüşme anında çözüm bulunamayan öğrencilerimizin GSM numaraları ve e-posta adresleri alınarak en geç 72 saat içerisinde kendilerine yazılı olarak cevap gönderilecektir.

dalya
08.07.2012, 22:57
s.a arkadaşlar konuyla alakasız ama soracak biyer bulamadım ben anadolu lisesi 3. sınıftayım tm bölümündeyim her sene 64-68 arası ortalamalarla geçtim sorumlu dersim yok ailevi problemlerden dolayı liseyi bırakmayı düşünüyorum okul bana tahmini kaç kredi verir bide sınavlardan sayısaldan girersem ziraat fakültesine gidebilirmiyim? çok acil lütfen yardım edin

a.s. aslında tam acık anlayamadım ne sordugunuzu okulu bırakcaksanız okuldan neden kredi istiyorsunuz? okulu bitirdikten sonra benim zamanımda mühendislik alanında fm olmak daha avantajli idi öss de ama simdi tmden ne kadar sansınız olur bilmiyorum ... kolay gelsin saygılarımla

Bölümler arasındaki katsayı farkı kalktığı için yeter puanı aldığınız sürece tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Yine ilgili kurumu arayıp bilgi almakta fayda var. Ayrıca http://www.aol.meb.gov.tr adresinden de bilgi edinebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi telefonları:

katsayı farkı kalktı ıse de ne kadar kolay olur girebilmek bilmiyorum yani matematik ve fen alanından da çok yi netler çıkarmak gerekir tabi ki kendinize güveniyorsanız neden olmasın ?!:e010:

Mr.Muhendis
08.07.2012, 23:12
katsayı farkı kalktı ıse de ne kadar kolay olur girebilmek bilmiyorum yani matematik ve fen alanından da çok yi netler çıkarmak gerekir tabi ki kendinize güveniyorsanız neden olmasın ?!:e010:

Tabi ki. Üniversitede de mat. ve fen ağırlıklı dersler olacağı için o yönde eğitim görmesi uygun olacaktır.

sivaslı
11.07.2012, 14:55
yorumlarınız için teşekkürler katsayı heralde kalkmış ben aradım ve tek puan farkı okulun verdiği +50-60 puandan mahrum olacam