PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pamukkale Üniversitesi 2011-2012 Öğretim Yılı Bütünleme Sınavları

Mr.Muhendis
04.07.2012, 11:31
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 ÖĞRETİM YILI BÜTÜNLEME SINAVLARI UYGULAMA ESASLARI

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 19.06.2012 tarihli kararı ile 2011-2012 öğretim yılından itibaren uygulanacak olan Bütünleme sınavları hususu, Üniversitemiz Senatosunun 29.06.2012 tarihli toplantısında görüşülmüş olup, uygulama esaslarının aşağıda belirtildiği gibi olmasına karar verilmiştir. (http://www.ziraatciyiz.biz)

1)-Bütünleme sınavları; Hazırlık, Önlisans, Lisans ve Lisansüstü programlarına kayıtlı tüm öğrenciler için uygulanacaktır.

2)-Bütünleme sınav hakkı; 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Güz ve Bahar dönemleri sonucunda kayıtlı olunan derslerden devam koşulunu yerine getirmiş olup, başarısız ve koşullu geçer notları (F1, E, D1 ve D2) olan dersler (teori, uygulama, laboratuar, tez, bitirme projesi) için verilecektir.

3)-2011-2012 Yaz Döneminin başlaması nedeniyle Bütünleme sınavları, Yaz Dönemi genel sınavları bitiminden sonra 23 Ağustos-09 Eylül 2012 tarihleri arasında hafta sonları da dahil olmak üzere yapılacaktır. Sınav gün ve saatleri ilgili akademik birimlerce belirlenerek en geç 27 Temmuz 2012 tarihine kadar tüm öğrencilere duyurulacaktır.

4)-F1, E, D1 ve D2 notu (Tıp Fakültesi için; F1, F2, F3 notları) olan öğrenciler ilgili akademik birimlerce listelenerek, sınavlara girme hakkı bulunan tüm öğrenciler belirlenecektir. Sınavlara ilan edilen zamanda girmeyen öğrenciler, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı için bu hakkını kullanmış sayılacaktır.

5)-Bütünleme sınavı sonucunda alınan notlar final sınavı yerine geçecektir, geçme notu dönem içi notlar dikkate alınarak belirlenerek, belirlenen nihai not öğrencilerin transkriptlerine işlenecektir.

6)-Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfına kayıtlı olup; 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Güz yarıyılı başında, Güz yarıyılı sonunda, Bahar yarıyılı sonunda ve eğer devam etmişse Yaz Dönemi sonunda yapılan Yeterlik Sınavlarında başarısız olan öğrencilere de Yeterlik Sınavı yerine geçmek üzere bütünleme sınavı hakkı verilecektir.

7)-Bütünleme sınav sonuçları, en geç 12 Eylül 2012 tarihi mesai bitimine kadar ilgili öğretim elemanları tarafından sisteme girilecektir.

8)-2011-2012 eğitim-öğretim yılı Güz yarıyılı katkı/öğrenim ücreti tahsilatları tamamlandığı için Güz yarıyılına ait %10’a giren öğrencilerin belirlenmesi işlemi yeniden yapılmayacaktır; 2012-2013 Güz yarıyılında geçerli olmak üzere, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Bahar yarıyılına ait %10’a giren öğrenciler ise, Bütünleme ve Yaz Dönemi notları dikkate alınmaksızın Bahar yarıyılı sonuçlarına göre belirlenecektir.

9)-Bütünleme uygulamasına ilişkin olarak öğrencilere üniversite ana sayfasından ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasından gerekli duyurular yapılacak, ayrıca öğrenciler eposta ve kısa mesaj ile bilgilendirilecektir.

10)-Bütünleme sınavı uygulamasının sürekli hale gelmesi nedeniyle, Üniversitemiz Önlisans, Lisans ve Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmelikleri ile Uygulama Yönergelerinde ve 2012-2013 eğitim-öğretim yılı akademik takvimlerinde Bütünleme uygulamasını içerecek şekilde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.

Kaynak: PAÜ (http://www.pamukkale.edu.tr/pau/tr/duyuru/pamukkale-universitesi-2011-2012-ogretim-yili-butunleme-sinavlari-uygulama-esaslari)