PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
30.06.2012, 12:03
1. Misyon : Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümsemiş, çağın gerektirdiği evrensel boyuttaki bilgiler ile donanmış, ulusal ve evrensel kültür birikimine sahip, inceleme, araştırma ve olası sorunları çözebilme becerileri kazandırılmış, yurtsever bireyler yetiştirmeyi, araştırma, kültürel ve sanatsal değerler yaratma işlevlerini ve topluma hizmet yükümlülüğünü evrensel standartta yürütmeyi, ulusumuzun ve insanlığın sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişimi için bilgiye ulaşmayı, bilgi üretmeyi, uygulama ve yaymayı, bu görevi gerçekleştirirken toplumsal sorumluluk, bilimsel yaklaşım, akademik özgürlük, nitelikli insan yetiştirme, katılımcı yönetim, disiplinler arası yaklaşım ve topluma hizmet prensipleri ile hareket ederek orta öğretim kurumlarını başarı ile bitirip Yüksekokulumuzda eğitim ve öğretim hakkı kazanmış tüm öğrencilerimize ayrıca çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma gereksinim duyan ve bu nedenle talepte bulunan paydaşlarımıza hizmet etmeyi açıkça ifade eder.

2. Vizyon : Eğitim vermekte olduğu Teknik ve İktisadi Bölümlere bağlı programlar sayesinde küreselleşen dünya koşullarının ve çağın gerektirdiği bilgi, ekipman ve donanım ile nitelikli bir ön lisans eğitimi gerçekleştiren, uluslar arası bilgiyi kullanan, sürekli artan ivmeyle gelişen ve ilerleyen ulusal ve evrensel boyutta topluma katkı sağlayan, uzgörü, geniş ve ileri görüş ile ufuk yetiştirdiği insan ürettiği bilgi sayesinde örnek gösterilen mensubu olmaktan onur duyulan bir Yüksekokul olmaktır.

3. Temel Değerler : Yüksekokulumuzun temel değerleri Üniversitemizin temel değerlerine paralele olarak

1. Toplumsal Sorumluluk
2. Bilimsel Yaklaşım
3. Akademik Özgürlük
4. Nitelikli İnsan Yetiştirme
5. Katılımcı Yönetim
6. Eğitim Yönetimi
7. Yenilikçilik
8. Disiplinler arası Yaklaşım
9. Öğrenciye Destek
10. Topluma Hizmet
11. Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler
12. Çevreye Duyarlılık
13. Evrensellik
14. Saydamlık

şeklinde toplumun her katmanı tarafından benimsenen ve savunulan, toplumun fertlerini birbirine yaklaştıran, bir arada tutan devamını sağlayan temel değerlerdir.

http://iznikmyo.uludag.edu.tr/PIC_0019.JPG

Adres: Selçuk Mahallesi Üyüvek Mevkii Hastane Caddesi.... İznik/BURSA

E-Mail: iznogis@uludag.edu.tr

Web Sayfası: http://iznikmyo.uludag.edu.tr

Telefon: 0 224 757 6163 ve 0 224 757 2364

Ulaşım: Her yarım saatte Bursa-İznik ve İznik-Bursa arası sabah ve akşam İstanbul-İznik minibüs ve otobüs seferleri vardır.