PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi Orhangazi Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
30.06.2012, 11:58
Vizyon

Evrensel eğitim ve araştırmalarda rekabet edebilecek kaynakları sağlayarak sürekli değişen koşullara kolaylıkla uyum gösterebilen, ulusal ve evrensel boyutta topluma katkı sağlayan, yetiştirdiği insan ve ürettiği bilgi ile örnek gösterilen mensubu olmaktan onur duyulan sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon

Atatürk ilke ve devrimlerine içtenlikle bağlı, ulusal ve evrensel kimlik bilincine sahip, demokrasi kültürünü özümsemiş, mesleki yeterliliğe sahip, etik değerlere bağlı, araştıran, üretken, sorun çözebilen, mükemmelliği arayan meslek elemanları yetiştirmeyi,

Öğrencilerine günümüzün rekabetçi, karmaşık ve küreselleşen iş dünyasında başarılı olabilmeleri için gerekli olan tüm yetenek ve bilgileri kazandırmayı,

Okul-sektör işbirliğiyle hedefe uygun olarak hazırlanan eğitim programlarında temel ve uygulamalı eğitimler vererek, ülkemizin nitelikli ara eleman gereksinimini en üst düzeyde karşılamayı,

Topluma karşı hizmet yükümlülüğünü en iyi biçimde yerine getirmeyi, görev edinmiştir.

Yüksekokul Tanıtım

2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi gereğince 06.04.1999 tarihinde kurulan Yüksekokulumuz; 2000-2001 Eğitim-Öğretim Yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı Tekstil Programına 31, Döküm Programına 11 öğrenci olmak üzere toplam 42 öğrenci, 2 Öğretim Elemanı, 2 İdari Personel ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuzda, Teknik Programlar Bölümü altında,

* Bilgisayar Teknolojileri Bölümü / Bilgisayar Programcılığı Programı
* Elektrik ve Enerji Bölümü / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı
* Elektronik ve Otomasyon Bölümü / Elektronik Teknolojisi Programı (Örgün ve İkili)
* Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü / Makine Programı (Örgün ve İkili)
* Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü / Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı
* Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü / Tekstil Teknolojisi Programı (Örgün ve İkili)

olmak üzere toplam 6 program bulunmaktadır. Yüksekokulumuzda ikisi Doktoralı olmak üzere kadrolu 9 Öğretim Görevlisi bulunmakta ayrıca üniversitemizin çeşitli birimlerinden 2547 sayılı kanunun 40-a maddesi uyarınca 25 adet öğretim üye ve elemanı görev yapmaktadır.

Açık ve kapalı olmak üzere toplam 2989 m2“ lik fiziki alana sahip olan Yüksekokulumuzda 11 adet sınıf, 2 adet büyük sınıf, 1 adet anfi, 1 adet Elektronik Laboratuvarı, 1 adet Tekstil Laboratuvarı, 1 adet Peyzaj Laboratuvarı, 3 adet Bilgisayar Laboratuvarı,1 adet Gaz ve Tesisatı Laboratuvarı bulunmaktadır. Bilgisayar laboratuarlardan biri 15 bilgisayarı ile CAD/CAM laboratuvarı olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda ayrıca 1 adet Öğrenci Yemekhanesi ve 1 adet Kantin-Kafeterya bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne kadar Yüksekokulumuza (2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı dahil) toplam 2384 öğrenci kayıt yaptırmış olup 1166 öğrencimiz mezun olmuştur. 83 öğrencimiz ise Dikey Geçiş Sınavını kazanarak ülkemizin çeşitli üniversitelerinin fakültelerine kayıt olmuşlardır. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 184 “ü bayan, 466 “sı erkek olmak üzere toplam 650 öğrencimiz bulunmaktadır.

Web Sayfası: http://orgmyo.uludag.edu.tr

Telefon : +90 (224) 573 98 62

Faks : +90 (224) 573 98 63