PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dicle Üniversitesi Çüngüş Mehmet Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.06.2012, 11:35
Okulumuz 1997 yılında Ergani İlçesindeki Ergani Meslek Yüksekokulu binasında Eğitim ve Öğretim hizmetine başlamıştır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Diyarbakır' a 117 km uzaklıktaki Çüngüş İlçesinde yeni yapılan binasına taşınmıştır. Okulumuzda Elektrik Programı öğrenci kabul etmektedir. 2011-2012 yılı itibariyle 93 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.

Programımızda, bir elektrik teknikeri için gerekli olan genel mesleki bilginin yanı sıra meslekle ilgili gelişen teknolojiye yönelik eğitim verilmesi de amaçlanmaktadır. Bölümümüzde öğrencilerin teorik bilgi kazanımı yanında iyi birer uygulayıcı olmaları da hedeflenmektedir. Pratik eğitime yönelik bölümümüze ait iki atölye mevcuttur. Öğrencilerimiz fabrikalarda imalat-bakım ve işletme konularında iş bulmaktadır.

Kendine ait özel işyeri kurup devam ettiren çok sayıda öğrencimiz de mevcuttur. Bunlara ilaveten programımız eğitimi endüstriyel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütme gayretleri içerisindedir. Bölümümüz kapalı bir eğitim kurumu olmaktan çok gerçek iş hayatıyla içi içe bir eğitim sürdürme gayesindedir.