PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dicle Üniversitesi Çermik Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.06.2012, 11:34
Yüksekokulumuz 1993-1994 öğretim yılında “Turizm ve Otelcilik” bölümüyle eğitim ve öğretime başladı. Bir yıl sonra “Büro Yönetimi ve Sekreterlik” bölümü açıldı. 2007-2008 öğretim yılında “Turizm ve Otel İşletmeciliği” bölümü Diyarbakır Meslek Yüksekokuluna taşındı. Eksilen bölüm yerine aynı eğitim ve öğretim yılında “İşletme Yönetimi” ile “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümleri açıldı. Halen yüksekokulumuz Diyarbakır ili Çermik ilçesinde 3 bölüm ve 200 kadar öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde, derslerimizin daha etkin işlenmesini sağlamak üzere laboratuarlarımız mevcuttur. Görsel Eğitim Laboratuarında; Bilgisayar, Slayt, Tepegöz ve Projeksiyon cihazı yardımıyla ilgili derslerimiz işlenmektedir. Yüksekokulumuzda Bilgisayar ve Muhasebe dersleri uygulamalı olarak Bilgisayar Laboratuarında yapılmaktadır. Ayrıca başka derslerin kimi konuları da görsel eğitim laboratuarında işlenmektedir.
Öğrencilerimiz ders saati ve Bilgisayar uygulama saatleri dışında da Bilgisayar laboratuarından faydalanabilmektedirler. Laboratuardaki tüm bilgisayarların Internet bağlantısı mevcuttur.

Öğrencilerimizin ders dışında kalan zamanlarını okul içerisinde dinlenerek geçirebilmeleri için ferah bir Öğrenci Kafeteryası hazırlanmıştır. Öğrencilerimizin yeteneklerine bağlı olarak Üniversitemiz içerisinde ve İlçemizde yapılan spor aktivitelerine katılım göstermekteyiz. Öğrencilerimizin daha sağlıklı olarak beslenmeleri amacıyla okulumuz tarafından okul içerisinde öğle yemekleri sağlanmaktadır.