PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ukraynada Tarım İçin Sermayesiz Ortak Aranıyor

mersru
17.05.2012, 13:19
SELAMLAR ;

Ukraynada yaşıyorum çiftçilik üzerine yatırım yapacağım iki konu var...
Aşağıdaki yazdığm iki konudan birisini yapmak istiyorum bu konuda ORTAK arıyorum.

*SERACILIK –
Domates,Salatalık,Yeşil Sivri Biber gibi...
İlk sene küçük başlamayı düşünüyorum ve 1 dönüm üstünü geçmeyecek.1 dönüm bile çok gibi...

*TARLA BİTKİLERİ-
Buğday yetiştiriciliği olacak...(İleride Ayçiçek ve Mısır )
İlk sene küçük düşünüyorum 200 yada 250 dönüm düşünüyorum.Özellikle buğday üzerine...

ORTAK OLARAK İSTEĞİM KİŞİDEN KESİNLİKLE PARA-SERMAYE İSTEMİYORUM.

İstediğim sadece bu iki konudan birisinde daha önce bu işlerden birisini yapmış,çiftçilik geçmişi olan ve bu konuların birisinde tecrübe,bilgi ve hemen hemen A-Z ye bilgi sahibi olması yeterlidir...

Türkiyenin şartlarında üzülerek söylüyorum ki,İşsiz kalan ziraat mühendisi ve geçmişte az veya çok çiftçilik deneyimi olan sermayesi olmayıp gelecek için hedefleri olan genç arkadaşları da bekliyorum...

SERACILIK İÇİN TERCİHİMİZ ANTALYA BÖLGESİNDEN OLMASIDIR...

BUĞDAY YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN İÇ ANADOLU BÖLGESİ TERCİHİMİZDİR...

Lütfen bu konuda şartlara uygun olan kendine güvenen arkadaşlar irtibata geçsin...

1.Başvuru yapan arkadaşlar verdiğimiz mail adresine istediğimiz kişisel bilgilerini yazsın lütfen...
ADI – YAŞADIĞI İL_ İLÇE – YAŞ – TELEFON – KISACA GEÇMİŞTE YAPTIĞI İŞLER VE TECRÜBELERİ

2. Başvuru yapan arkadaşlar SERACILIK VE TARLA BİTKİLERİ hakkında aşağıda sorulan sorulara hangisinde bilgi sahibiyseniz kısaca anlaşılır şekilde cevaplamanızı rica ediyorum...

SORU 1)...SERACILIK :
Önümüzdeki kış için mesela serada domates yetiştirmeyi düşünürsek ne zaman başlamalı..?
Bitki hazır mı olacak yada tohumdan mı çıkacak nezaman hazırlanmalı hangi cins domates daha uygun olur..?
Isıtma sistemi nasıl olmalı soba veya doğalgaz ve hangisi daha sağlıklı..?
Türkiyede serada 1 m2 domates yetiştirme maliyeti kaç para..?

SORU 2)...TARLA BİTKİLERİ(BUĞDAYÜZERİNE) :
Türkiye şartlarında varsayalım Arazi Kiralık-Traktör ve Sürücüsü kiralık ve ekmeklik veya makarnalık cins buğday diktiğimizi göz önünde bulundurarak 1 dönüm buğday maliyeti ne kadardır..?
Şuan Türkiye ekmeklik ve makarnalık buğday kg fiyatı nedir?
(Bu bilgi benim için çok önemli burada piyasa araştırması yapıyorum lütfen düzgün ve anlaşılır şekilde cevaplayınız) Türkiyede mazot hariç saatlik traktör kirası sürücü ile birlikte kaç para ve 1 saatte traktör mazot kullanımı kaç litre ortalama..?

Ukrayna tarımı,iklimi ve toprak hakkında kısaca bilgi aktarayım;

*Ukrayna hemen hemen dümdüz bir ülke ve çok kaliteli toprağa sahip...

*En küçük arazi 500-1000 dönüm şeklinde hemen hemen...
*İklim olarak kışları kar ve -10 ve -20 bulan soğuklar görülüyor.Arada -30 çıktığı oldu.Yazın normal sıcaklık var ...

*Yazın Türkiyede olan tarla sebzelerinin çoğu yetiştirilmesine imkan var...

*Buğday kalite olarak dünyada sayılır yere sahiptir ve dünya buğday ihtiyacının bir kısmı rusya ile birlikte ukrayana temin etmektedir...

*Serada yetişen Domates,Biber çeşitleri,salatalık v.b ürünlerin çoğu %80 kışın Türkiyeden geliyor. Düşünün kışın bahsettiğim ürünler türkiyeden geliyor ve gümrük,ulaşım,aradaki komisyoncular üstüne binen maliyetler ürün kaç para oluyor...

*Daha araştırmalarım sürüyor ve ukraynada seracılık yapılıyor ama çok az ve bu konuda daha gelişmemiş durumda...

*Mazot litre fiyatı Türkiyeye nazaran yarı fiyatdadır...

*Doğalgaz fiyatı Türkiyeye nazaran çok çok ucuz ...

*Elektrik fiyatı Türkiyeye nazaran çok çok ucuz ...

*Su fiyatı Türkiyeye nazaran çok çok ucuz ...

İrtabata geçmek için İletişim adresi : mersru@yahoo.com.tr

Mehmet Can
14.01.2022, 21:31
Selamun Aleyküm ben İzmir/Ödemiş'ten Mehmet Can.Yaşım 19 ve küçüklüğümden beri hayvancılık ve tarım işi yapıyorum. Sılaj makinesi ,pulluk,ızgara,patos vb. tarım aletlerini kullanıyorum.Kullandığım traktörler 100-160 beygir arası.Onun dışında Ödemiş Meslek Yüksek Okulu'nda Süt ve Besi Hayvancılığı bölümü ve açıktan Veteriner Teknikerliği bölümünü okuyorum.Türkiye'de son dönemde yapılan mazot,gübre,yem vb. maddelerin uçuk bir şekilde zamlanması üzerine çalıştığım şehirde yıllarca çalışsam bile bir taş üstüne taş koyamıyacağımı farkettim.Bunun üzerine biraz araştırma yaptım ve sizi buldum eğer birbirimizle anlaşabilirsek size genç ve dinamik olarak büyük yardımım dokunur.İletişim için:05511260717 yada mcancivi272@gmail.com

DRYEVRN
25.01.2022, 10:00
MERHABALAR, YAZINIZI OKUDUKTAN SONRA EŞİM İLE BAŞVURU YAPMAK İSTEDİK. BEN ZİRAAT MÜHENDİSİ EŞİM MEYVE-SEBZE BAHÇESİ UZMANI İKİMİZİNDE BİLGİ BİRİKİMİNE VE EŞİMİN TECRÜBESİNE GÜVENİYORUM. ULAŞIM BİLGİLERİ DERYA ERDEMLİĞ GSM : 0549 654 7612 derya.1994.dd@gmail.com kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim

SAHIN-17
14.09.2022, 13:04
Bu ilan halen geçerli mi diye merak ediyordum.