PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tarsimin gereksiz uygulamalarından haberi olan varmı?

aliuysal
15.05.2012, 18:37
merabalar
ben bursada meyvecilik yapan bir çifçiyim ve bu sene dolu riskine karşı sigorta yaptırdım ve dolu baya hasar yaptı ve dolayısıyla expertiz çagırdım ve bugun sonucu duyunca şok oldum ya böyle sigortanın kime ne faydası var allah aşkına anlayan varsa bana anlatsın

şimdi ben serekleme işlemini yapacakmısım bu işlemi yaparken eger dolu beresi olan elmaları koparıp atarsam ağaçta mal kalmasa bile sigorta bana hasarsızlık deyip 0 risk verirmiş hasar %85 lerde bu durumda sadece temiz malı bıraksam ağaç boş kalacak ve sigorta hasarı ödemiyecek sigortadan hasar bedeli alacam diye hasarlı meyveyle temiz meyveyi aynı dalda bırakırsam malın yarın satım aşamasında degeri çöp olacak ya bu nasıl bi düzen bu nasıl bi sigorta anlayışı devlet sigorta yaptırana destekleme veriyo hesapta aslında bizim cebimizdeki parayı çalıyo
:mad::mad::mad:

Mr.Muhendis
16.05.2012, 22:35
Merhaba,

Hayatımda duyduğum en saçma şey. Bunu mantıklı gibi söylemeleri ise ayrı saçmalık. Vakit geçirmeden bir avukat ile görüşün derim. Çünkü her türlü sizin zararınız olacak. Koparırsanız ödeme yapmayacaklar, zarardasınız. Koparmazsanız malın satış değeri düşecek, yine zarardasınız.