PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzüncü Yıl Üniversitesi Özalp Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
22.03.2012, 17:45
Özalp Meslek Yüksekokulu, Rektörlük Makamı'nın 20.01.1994 tarihli yazısı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 17.08.1994 tarih ve 19424 sayılı yazıları ile 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun ile değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı olarak kurulmuştur. Bünyesinde bulunan programlardan tekniker sıfatında öğrenci yetiştirmektedir.

Özalp Meslek Yüksekokulu, 2 bölüm ve 6 programdan oluşmaktadır. Teknik Programlar Bölümü: Bilgisayar Programcılığı, Bahçe Ziraatı, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Süt ve Süt Ürünleri ile Tarla Ziraatı programlarından oluşmaktadır. İktisadi ve İdari Programlar Bölümü ise, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarından oluşmaktadır.

Özalp Meslek Yüksekokulu, ülkemiz ve dünya gerçeklerine uygun öğrenciyi yetiştirmeyi hedeflemiştir. Gelişmiş ülkelerde istihdamın yarısını teşkil eden ara eleman ihtiyacının ülkemizde de belli bir orana erişebilmesi için kendi olanakları ölçüsünde eğitim-öğretim faaliyetlerine yoğunluk kazandırmaktadır. Bütün bunların yanında öğrencilerin gerek okulda, gerekse okul dışı ve okul sonrası yaşamlarında çağdaş Türkiye'nin öz değerlerine bağlı, Atatürkçü insanlar olarak yer almaları için tüm çabalar sarf edilmektedir. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Resmi Web Sitesi: ozalp.yyu.edu.tr