PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gevaş Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
22.03.2012, 17:39
Artos dağlarının eteğinde, Van Gölü kıyısında yemyeşil bir ilçemiz olan Gevaş'ta 1994-95 eğitim-öğretim yılında kurulan meslek yüksekokulumuz,

Bilgisayar Teknolojileri bölümünde;

Bilgisayar Programcılığı Normal ve İkinci Öğretim olmak üzere iki program,

Bitkisel ve Hayvansal Üretim bölümünde;

Bahçe Tarımı, Organik Tarım, Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği olmak üzere dört program,

Finans - Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünde;

Bankacılık ve Sigortacılık Normal ve İkinci Öğretim Olmak üzere iki Programı,

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünde;

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Normal ve İkinci Öğretim olmak Üzere iki Program,

Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünde;

Ağırlama Hizmetleri Programı olmak üzere toplam 11 program ile eğitim-öğretim verilmektedir.

Yüksekokulumuzdaki Fiziki Yapı; (http://www.ziraatciyiz.biz)

Yüksekokulumuz Aralık 2005 yılında yeni binasına taşınarak eğitim ve öğretime bu binada devam etmektedir. Yüksekokul 32.000 metre karelik bir alan üzerinde inşa edilmiştir. 4.000 metre kare kapalı alana sahiptir.

Yüksekokulumuzda 15 derslik, 2 bilgisayar laboratuarı, 10 idari hizmet odaları, 12 akademik personel için oda, bir öğrenci yemekhanesi, bir öğrenci kafeteryası, bir konferans salonu, bir toplantı salonu bulunmaktadır. Ayrıca açık alanda bir basketbol ve voleybol sahaları için uygun alan mevcuttur.

Öğretim Faaliyetlerine İlişkin Değerlendirme ve Hedefler;

Eğitim kurumumuz; bilgisayar kursları, hayvan sağlığı ve her türlü zirai faaliyetleri ile yöre halkına yararlı olmaktadır.

Yüksekokulda, ülkemizdeki ara insan gücünün karşılanmasına yönelik olarak öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Bu amacın maksimum düzeyde gerçekleşmesi için, öğrencilerin iş ortamına uyum sağlamaları çalışmaları staj uygulamaları ile sağlanmakta ve etkin sonuçlar alındığı görülmektedir. Öğretim sırasında ise, uygulama çalışmalarına daha fazla ağırlık verilerek gerek araç-gereç kullanımı ve gerekse pratik bilgi edinilmesi sağlanmaktadır.

Yeni teknoloji ve uygulamalar araştırılarak, yeni bilgilerin verilmesi ve yeni teknolojilerin kullanımının sağlanması temel hedef olarak ele alınmaktadır. Bu amaçla, öğretim elemanı kadrosunda bulunan personelin yeni teknoloji ve bilgilere ulaşım imkanlarının geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Daha detaylı bilgi için Web site adresi: http://gevas.yyu.edu.tr