PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıvı Hümik Asitin Bitki Yetiştiriciliğinde Kullanımı

Mr.Muhendis
28.01.2012, 08:34
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ)’nün geliştirip Hümas markasıyla piyasaya sürdüğü sıvı hümik asitin bitki yetiştiriciliğinde kullanılmasıyla ilgili eğitim toplantısı düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitim toplantısında konuşan TKİ Ar-Ge Müdürü Zeki Olgun, asitin bitki yetiştiriciliğinde kullanılması konusunda sunum yaptı. Olgun, çeşitli illerde ve farklı ürünlerde yapılan çalışmalar ve alınan sonuçlarla ilgili bilgi verdi.

Müdürlük binasında yapılan toplantıya, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Başkanı ve Türkiye Kömür İşletmeleri Danışmanı Prof. Dr. Sait Gezgin, kurum baş mühendisi Melek Efe, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik personeli, ilçe müdürleri, tarımsal üretici birlikleri, ziraat odaları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri katıldı. Eğitim seminerinin açılış konuşmasını ise Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven yaptı.

Kaynak: CİHAN