PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KSÜ Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
04.01.2012, 17:03
Kahramanmaraş Meslek Yüksek Okulu 3 Mart 1976 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Örgün Öğretim Daire Başkanlığına bağlı olarak açılmıştır. 1983 yılında ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesine, 1987 yılında da 3387 Sayılı yasa ile Gaziantep Üniversitesine Bağlanmıştır. Yüksek Okulların Üniversitelerin Bünyesine katılmasıyla birlikte, gelişimleri de hızlanmış ve yüksek okulumuz diğer yüksek okullar arasında ilk sıralarda yerini almıştır. 1988 yılında YÖK Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi Kapsamına Alınan Yüksek Okulumuz ıki ana bölüm ve bunlara bağlı, 9'u proje kapsamına bağlı olmak üzere 15 programda 3250 öğrencisiyle eğitim-öğretimini başarıyla sürdürmektedir. Proje kapsamına alınması sonucunda okulumuz, modern teknolojik imkanlara sahip atölye ve laboratuarlara, günün koşullarına uygun müfredat programlarına, yurt içi ve yurt dışı eğitimlerle bilgi ve deneyimleri arttırılmış öğretim elemanları, tekniker-teknisyen kadrosuna kavuşmuştur. Temel amacımız, sahip olduğumuz modern teknolojik olanak ve bilgi birikimlerimizi kullanarak, endüstriyel sektör için eğitimli, gelişen teknolojiye ayak uydurabilen, gerekli bilgi ve tecrübeye sahip tekniker ve meslek elemanları yetişmektedir. Bunun yanı sıra çevremizde hızla gelişen sanayi sektörüne okul sanayi işbirliği çerçevesinde, teknolojik danışmanlık hizmeti vermek, sanayide mevcut personelin eğitimine katkıda bulunmak, teknolojik alanda geliştirme çalışmaları ile gelişimlerine destek olmak da amaçlarımız arasındadır.

Detaylı ve güncel bilgilere ksu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.