PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇOMÜ Lapseki Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.11.2011, 11:16
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lapseki Meslek Yüksekokulu YÖK Yürütme Kurulunun 29/09/2000 tarihli kararıyla kurularak Teknik Programlar ve İktisadi ve İdari Programlar olmak üzere iki bölüm ile 2001-2002 Akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır ve 2002-2003 Haziran döneminde ilk mezunlarını vermiştir.

İlk yıl Teknik Programlar Bölümüne ait Fidan ve Fidecilik ile Hasat Sonrası Teknolojisi Programlarına öğrenci alınmıştır. Hasat Sonrası Teknolojisi Programının adı, ders müfredatı aynı bırakılarak YÖK Yürütme Kurulunun 18.03.2002 tarihli kararıyla Tarım Ürünlerinin Muhafazası ve Depolanması olarak değiştirilmiştir. 2006-2007 eğitim-öğretim yılından itibaren bu programın puan türünün EA (Eşit Ağırlık) olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Yükseköğretim Genel Kurulununun 07/04/2005 tarihli toplantısında 2547 sayılı kanun'un 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-a ve 7/b maddeleri uyarınca 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren Lapseki Meslek Yüksekokulu bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü içerisindeki muhasebe programına 40 öğrenci alınmasına karar verilmiştir.

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 15.04.2009 tarihli toplantısında alınan karar ile; 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 ve 43/b madeleri uyarınca 2009-2010 öğretim yılından itibaren Lapseki Meslek Yüksekokulu bünyesinde Teknik Programlar Bölümü içerisindeki Fidan ve Fidecilik Programı, Tarım Ürünlerinin Muhafazası ve Depolanması Programı ve Organik Tarım Programı ile İktisadi ve İdari Programlar Bölümü içerisindeki Muhasebe Programının adları değiştirilmiştir. Yeni haliyle Bölüm ve Programlar; Bitkisel ve Hayvansal Üretim Programları Bölümü içerisinde Bahçe Tarımı ve Organik Tarım Programı, Gıda İşleme Programlar Bölümü içerisinde Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Programı, Muhasebe ve Vergi Programları Bölümü içerisinde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları olarak değiştirilmiştir. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Eğitim dili Türkçe olup, öğrenim süresi 2 yıldır.

Öğrencilere yönetmeliklerde öngörülen stajlarını tamamlamaları halinde eğitim gördükleri programa ait, önlisans diploması verilmektedir.