PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇOMÜ Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokul Tanıtımı

Mr.Muhendis
05.11.2011, 11:22
Gelibolu Meslek Yüksekokulu YÖK’ün 14.02.1994 tarih ve 2547/2880 sayılı kararı ile 1994-1995 Eğitim ve Öğretim yılında faaliyete başlamıştır. 1995-1996 Eğitim ve Öğretim yılında ise ilk mezunlarını vermiştir.

Faaliyetlerini Lapseki ilçesinde başlayan Yüksekokulumuz , 1 Ekim 1997 tarihinden itibaren Gelibolu’ya taşınarak Gelibolu belediyesi’nin tahsis ettiği binada eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Gelibolu Meslek Yüksekokulu olarak Eğitim-Öğretim veren Yüksekokulumuzun adı, 22.09.2000 tarih ve 2548/2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca “Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu” olarak değiştirilmiştir.

Yüksekokulumuzda, 2009 yılında Yüksek Öğretim Kurulunun Bölüm ve Program isimleri ile ilgili çalışmaları sonrasında mevcut Bölüm ve Programların isimleri değiştirilmiş, ilgili çalışmaya uygun hale getirilmiştir. 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Yüksekokulumuz 3 bölüm ve 3 programla Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Muhasebe ve Vergi Bölümü

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı I. Öğretim
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı II. Öğretim

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

Ağırlama Hizmetleri Programı I. Öğretim
Ağırlama Hizmetleri Programı II. Öğretim

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı

Yüksekokulumuzun Fiziki Olanakları

7 Adet 50 öğrenci kapasiteli projeksiyon olanaklı derslik
1 Adet 50 bilgisayar kapasiteli bilgisayar laboratuarı
1 Adet 150 kişilik seminer salonu
1 Adet kütüphane
1 Adet 52 yataklı Hamzakoy öğrenci uygulama oteli
1 Adet fotokopi odası
6 Adet akademik personel çalışma ofisi
3 Adet idari personel çalışma ofisi
1 Adet güvenlik çalışma ofisi

Yüksekokulumuz Sosyal Olanakları

1 Adet 150 öğrenci kapasiteli öğrenci kafeteryası
1 Adet basketbol sahası
1 Adet voleybol sahası
1 Adet masa tenisi
1 Adet sosyal etkinlikler ve hobi odası.