PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
05.11.2011, 11:20
Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında İşletme ve Bilgisayarlı Muhasebe olmak üzere iki programda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Yüksekokulumuzda 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında yeni yerleşkede İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Pazarlama Programları örgün ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 528 öğrencimiz ile öğrenim sürdürülmektedir.

Yüksekokulumuz Eğitim ve Öğretimi kolaylaştırmak, sosyal ve kültürel gelişmelere yardımcı olmak için kız öğrencilerimizin barındırılmalarını temin bakımından 72 yatak kapasiteli Kız Öğrenci Konukevi'ne sahiptir. Konukevi her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Konukevini tercih etmeyen öğrenciler, Ezine’de son dönemlerde hızlı gelişme gösteren pansiyon ve oteller ile evlerde kalmaktadır.

Yeni yerleşke alanımızda 144 m² lik Kütüphanemiz (5700 kitap)ve öğrencilerin boş zamanlarında kullanması için İnternet ağ bağlantılı 10 adet bilgisayar, 218 kişilik Konferans Salonumuz, 2 Bilgisayar Dersliği, 10 adet derslik, Açık Spor Alanı(Voleybol, Basketbol,Mini Futbol Alanı) Kantin ve Yemekhane öğrencilerimizin hizmetindedir. Yüksekokulumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışını benimsemiş, alanında uzman akademisyenlerin görev yaptığı eğitim kadrosu ile vizyonu geniş, çevreye duyarlı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş,sorumluluk sahibi bireyler topluma kazandırmayı ilke edinmiştir. Öğrencilerimiz kamu ve özel sektör yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da iş imkanı bulabilmekte, staj uygulaması staj yaptıkları kurumlarda kalıcı olabilmelerini sağlamaktadır. Yüksekokulumuzda belirli aralıklarla öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Yüksekokulumuzu başarıyla tamamlayıp DGS de yeterli puan alan öğrenciler için 4 yıllık lisans programlarına devam etme hakkı bulunmaktadır. Ayrıca sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne kayıt yaptırarak branşları ile ilgili programlardan lisans diploması alma hakkına sahiptirler. Yüksekokulumuzun Öğrenim Dili Türkçe'dir. Öğrenim süresi 2 yıldır (4 yarıyıl). 2 Yıllık Eğitim-Öğretim Programını ve stajını başarı ile tamamlayanlara ÖNLİSANS DİPLOMASI verilir.