PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇOMÜ Çan Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
05.11.2011, 11:16
1994-1995 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Çan Meslek Yüksekokulu, bünyesinde 'Seramik Cam ve Çinicilik', 'Kuyumculuk ve Takı Tasarım', 'Pazarlama', 'Muhasebe ve Vergi Uygulamaları', 'Lojistik', 'Lojistik İ.Ö.', 'Eeltrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı', 'Mekatronik', 'Mekatronik İÖ.', 'Elektronik Teknolojisi', 'Endüstriyel Cam ve Seramik', 'Maden Teknolojisi' ve 'Maden Teknolojisi İ.Ö.' programları olmak üzere 13 programı bulundurmaktadır. Çan Meslek Yüksekokulu, Türkiye'nin ilk seramik karo üreticisi olan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş.; günümüzde ise 'Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş' ismiyle Türkiye'de birinci, Dünyada ise üçüncü büyüklüğe sahip seramik sektörünün lider kuruluşu ile aynı ilçeyi paylaşmaktadır. (http://www.ziraatciyiz.biz)

1994 yılından bu yana Çan Meslek Yüksekokulu nitelikli öğretim elemanları, mevcut laboratuar ve atölyeleri ile sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, yenilikçi, vizyon sahibi ve Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefinde yürüyen öğrenciler yetiştirmektedir.