PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SDÜ Senirkent Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
18.10.2011, 15:29
Senirkent Meslek Yüksekokulunun kurulması SDÜ Senatosunun 24.03.1994 ve 26/3 Sayılı yazısı ile Yükseköğretim Kuruluna teklif edilmiştir. Yüksek Öğretim Yürütme Kurulu 21.07.1994 tarihli toplantısında Senirkent Meslek Yüksekokulunun 2547 Sayılı Kanunun 2080 sayılı kanunla değişik 7/d-2 ve 7/4 maddeleri uyarınca açılmasına karar vermiştir. 08.09.1994 tarihli toplantısında da aynı kurul öğrenci alınmasına karar vermiş ve Milli Eğitim Bakanlığının Üniversitemize geçici olarak vermiş olduğu Turan İlköğretim Okuluna ait taş binada Meslek Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim-Öğretim Döneminde 31 Ekim 1994 tarihinden itibaren 3 programda 87 öğrenci ile öğretime başlamıştır ve 14 yıldır ülkemizin bilimine, sanayi ve teknolojisine başarıyla hizmet sunmaktadır.

http://senirkentmyo.sdu.edu.tr/resim/DSC_0575.jpg

Ülkemizin her bölgesinden gelen öğrencilerimize teorik ve pratik anlamda bilgi ve beceri kazandırarak başarılı birer tekniker olarak yetişmelerini sağlamaktadır. Mezun olan arkadaşlarımız hem çalışmakta oldukları kurumlarında ve hem de kendi özel çalışma alanlarındaki başarıları bunun canlı kanıtları olmaktadır.

Okulumuzun, şu anda

Teknik Programlarında:

* İklimlendirme Soğutma Teknolojisi
* İnşaat Teknolojisi
* Makine Resim Konstrüksiyon
* Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama I. ve II. Öğretim
* Elektrik
* Makine
* Optisyenlik

İkitsadi ve Teknik Programlarında:

* İşletme Yönetimi
* Dış Ticaret
* Lojistik
* Pazarlama

olmak üzere 12 gündüz 5 gece öğretimi ile eğitim-öğretime devam etmektedir.