PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süleyman Demirel Üniversitesi Atabey Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
27.09.2011, 23:26
Atabey İlçe Merkezinde Gezirler Mahallesi Hıdırlık Mevkiinde üzeri 500 yıllık Ardıç ağaçları ile kaplı bir tepede Hastane olarak yapılıp Huzurevine dönüştürülen bina Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğünden Rektörlüğümüzce kiralanarak eğitim ve öğretime açılmıştır.

Atabey Meslek Yüksekokulu 02.03.2000 tarihinde kurulmuş olup, 2000-2001 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

ULAŞIM

Yüksekokulumuz, Isparta il merkezine 25 km mesafede olup gece saat 23:30'e kadar her saat başı Isparta (Yeni Köy Garajı)-Atabey arası karşılıklı otobüs seferleri yapılmaktadır.Atabey, kuzeyden Senirkent ve Uluborlu, Batıdan Gönen, güneyden merkez ilçe Isparta, doğudan da Eğirdir ilçeleri ile çevrilidir.

Atabey Belediyesi ve Otobüs Saatleri için: Atabey Belediyesi Tel: (0246) 271 20 10

BARINMA

Yüksekokulun kampus alanı içerisinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 200 yatak kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

YEMEKHANE

Yüksekokumuz Yemekhanesinde hergün yaklaşık 150-200 öğrenci öğle yemeğini yemektedir. Rektörlüğümüz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca da her yıl yaklaşık 30-35 öğrencimiz yemek bursundan faydalanmaktadır. Hijyenik şartlarda, hergün dört kap yemeğin pişirildiği yemekhanemiz, Yüksekokulumuz giriş katındadır.