PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
27.09.2011, 23:16
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağlı Yayladağı Meslek Yüksekokulu eğitim ve öğretimine Eylül 2001 tarihinde, Dış Ticaret ve Muhasebe bölümleri ile öğretime başlamıştır.
Okulumuzun Yurt binası 2008 yılında 100 erkek ve 100 kız öğrenci kapasitesi hizmete girmiştir. 2011-2012 döneminde halen kayıtlı 685 öğrenci bulunmaktadır. 2010-2011 öğretim yılı ile birlikte okulumuzda pazarlama ve lojistik ile dış ticaret programlarının ikinci örgün öğretimleri açılmıştır. Kısa vadede öğrenci sayımızın 1000 çıkarılması planlanmaktadır.
Bu gelişmelere paralel olarak öğretim elemanı sayısı artmıştır. 2007’de bir yardımcı doçent ve iki öğretim görevlisinden oluşan öğretim kadrosu 2010 yılına geldiğinde yedi tane öğretim görevlisinin kadromuza katılması ile güçlenmiştir. Teknik altyapının güçlendirilmesi amacıyla bilgisayar labaratuarı ağ bağlantılı 50 bilgisayar ile yenilenmiştir. Sınıflara ders anlatımını desteklemesi amacıyla sunum cihazları yerleştirilmiştir.
Öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmak ve sosyal adaptasyonlarını geliştirmek amacıyla sosyo-kültürel faaliyetler imkanlar nispetinde yoğun olarak yürütülmektedir. Gençlik bayramında geleneksel Keldağ Zirve Yürüyüşü düzenlenmektedir. Okulumuzda halk oyunları kursları düzenlenerek öğrencilere geleneksel halk dansları öğretilmektedir. Okulumuz Kültür-Edebiyat Topluluğu bünyesinde halk oyunları topluluğu vardır. Kültür-Edebiyat topluluğu özellikle Çanakkale Şehitlerini anma günü, İstiklal Marşı haftası ve Dünya Kadın günü gibi önemli günlerde konferans ve sunumlar düzenlemektedir.