PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011-2012 Öğretim Yılı Harç Tablosu

genc__osman
19.09.2011, 09:29
http://i.imgur.com/X83dk.jpg

Resmi Büyütmek için Üzerine Tıklayın...

 Katkı Kredisine hak kazanamayan öğrenciler güz yarıyılından kalan farkı Bahar yarıyılı katkı payı ile birlikte öderler.
 Katkı payını/ikinci öğrenim ücretini süresi içinde ödemeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez.
 İkinci öğretim programlarından normal öğretim programlarına yatay geçiş yapan öğrenciler ikinci öğrenim ücretini ödemeye devam ederler.
 İkinci öğretim programlarında %10 a giren öğrenciler takip eden yarıyılda örgün öğrenim öğrencilerinin ödediği öğrenci katkı payını öderler.
 Yabancı dille öğretim yapan yükseköğretim kurumlarında öğrenci katkı payı 2 katı, ikinci öğrenim ücreti 1,5 katı fazlasıyla alınır.
 Bir lisans programından mezun olup, ikinci bir lisans programına kayıt yaptıran örgün öğrenim öğrencileri öğrenci katkı payını iki kat öderler.
 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin çocukları ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki malullerin çocukları, İstiklal Madalyası Verilmiş bulunanlardan Şeref aylığı alanların çocukları belgelerini getirmeleri durumunda ödedikleri öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti kendilerine iade edilir.
 Uzaklaştırma cezası alan öğrenciler hariç, en az iki yarıyıl (bir yıl) kayıt donduran/izinli sayılan öğrencilerden o yıl için katkı payı/ikinci öğretim ücreti alınmaz.
 Birinci yarıyıl sonunda mezun olan öğrencilerden ikinci yarıyıl için katkı payı/ikinci öğrenim ücreti alınmaz.
 Lisansüstü öğrenim yapan araştırma görevlilerinden öğrenci katkı payı alınmaz. (ikinci öğretimde ve vakıf üniversitelerinde lisansüstü eğitim yapanlar hariç)
 ÖĞRENCİ KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEME DEKONTUNUN MEZUN OLUNCAYA VEYA İLİŞİK KESİLİNCEYE KADAR ÖĞRENCİ TARAFINDAN MUTLAKA SAKLANMASI ÖNERİLİR.