PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MKÜ Samandağ Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
15.09.2011, 12:09
Samandağ Meslek Yüksekokulu, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu, işçi ve mühendis arasında yer alan, teknik ara insan işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Seracılık Programları ile açılmıştır. Bu programlara 1995–96 akademik yılından itibaren öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanmıştır.

http://www.mku.edu.tr/image/samandagmyo/image/IMG_3380.jpg

Yüksekokulun eğitim faaliyetleri Hatay’ın Samandağ ilçesinde yapılmaktadır. Ülkemiz ve yöre koşullarına göre çağdaş bir eğitim-öğretim veren Yüksekokulumuz; üniversite-sanayici-üretici işbirliği çerçevesinde öğrenirken üreten, çağın gereksinimlerine yanıt verebilecek donanıma sahip, meslek etiğine uygun davranan, ilgili sektörü iyi tanıyan ve sektörün aradığı niteliklere de sahip, sorumluluk almaktan kaçınmayan ara teknik eleman yetiştirmektedir. Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler "Tekniker" ünvanını almaktadır. Yüksekokulumuzda 2009-2010 eğitim-öğretim yılından itibaren Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Seracılık Programlarının I ve II. öğretimleri ile Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, Su Ürünleri ve Bankacılık ve Sigortacılık olmak üzere şu anda 7 program mevcuttur.