PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Kemal Üniversitesi Erzin Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.09.2011, 12:12
Meslek Yüksekokulumuz Mustafa Kemal Üniversitesinin 30.12.2008 tarih ve 17/9 sayılı senato toplantısında alınan ilgili kararın, 21.05.20009 tarihinde YÖK Genel Kurul toplantısında onaylanması ile kurulmuştur.
2009-2010 eğitim–öğretim yılının güz dönemini Dörtyol Meslek Yüksekokulunda başlayan okulumuz, bahar döneminden itibaren Erzin ilçesi şehir merkezindeki toplam 1200 m2 kapalı alanı olan binasına taşınarak, 3 farklı örgün programda 138 öğrenci mevcudu ile eğitim–öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

http://www.mku.edu.tr/image/erzinmyo/image/EMYO%20Son%20001.jpg

Yüksekokulumuzda Öğretim dili Türkçe olup, Eğitim – Öğretim süresi 2 yıldır. YÖK/Endüstriyel eğitim projesi gereği yabancı dil dersi olarak yalnızca İngilizce okutulmaktadır. Öğrencilerimizin temel sayılacak ders programları 1. ve 2. yarıyılda alınarak öğrenimleri tamamlanır. Öğrencilerimiz 1. sınıfın 2. yarıyılı sonunda mesleki anlamda gördükleri derslerin içeriklerine bağlı olarak 30 günlük Endüstriye dayalı öğrenimlerini (yaz stajı) yaparlar. Öğrencilerimiz 3. ve 4. yarıyılda mesleki hayata yönelik uygulamalı ders programları ile öğrenimlerini tamamlarlar. Tüm teorik ve uygulamalı dersler ile endüstriye dayalı öğrenimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler “Tekniker” unvanıyla ön lisans diploması almaya hak kazanırlar.
Yüksekokulumuzun mevcut hizmet binasında 6 adet tam donanımlı derslik, 1 adet bilgisayar laboratuarı, yemekhane, kantin, akademik ve idari bürolar ile öğrencilerin sosyal aktivitelerini karşılamak için satranç, masatenisi ve kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır.