PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akdeniz Üniversitesi Finiki Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
31.08.2011, 11:43
Finike Meslek Yüksekokulu 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Deniz ve Liman İşletme ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarına ek kontenjanla öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. 2009-2010 eğitim öğretim yılında bu programlara ek olarak Dış Ticaret ve Bahçe Tarımı programları açılmıştır. Yüksekokul kampus alanı 27.000 m2lik açık ve 3000m2lik kapalı alanda; 72 kişilik 4 derslik, 69 kişilik 2 derslik, 40 kişilik 2 derslik alt yapısına sahiptir. Bununla birlikte Yüksekokulun bilgisayar laboratuvarı, teknik laboratuvarı, kütüphane ve kantin olanakları mevcuttur. 2011 yılında toplam 653 öğrencisi ile örgün ve ikinci öğretim önlisans programlarında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kız Öğrencilerin barınma ve beslenme ihtiyaçları 50 kişilik yurtta karşılanmaktadır. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Yüksekokulumuzda önümüzdeki yıllarda bu programlara ek olarak Tarımsal Pazarlama, Gıda Teknolojisi, Sebze Meyve İşlemeciliği, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Çocuk Gelişimi ve Su Ürünleri programlarının açılması planlanmaktadır.