PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
31.08.2011, 11:17
Adana Meslek Yüksekokulu 1989 yılında kurulmuştur. 1990-1991 Eğitim-öğretim yılında Teknik Programlar Bölümü bünyesinde Bilgisayar Programcılığı ve Maden Programlarında öğretime başlanmıştır.

http://www.magnetbilgisayar.com/adanamyo/upload/2011/04/img-2623.jpg

1993-1994 Eğitim-öğretim yılında İklimlendirme- Soğutma,1994-1995 Eğitim-öğretim Yılında Tekstil, 1997-1998 Eğitim-öğretim yılında da Moda-Konfeksiyon programlarına öğrenci alınmıştır.

2000-2001 Eğitim-öğretim yılında Bilgisayar Programcılığı, İklimlendirme-Soğutma ve Moda-Konfeksiyon Programlarında ikinci öğretime başlanmıştır. 2002-2003 Eğitim-öğretim yılında da Tekstil Programında ikinci öğretime geçilmiştir.

2002-2003 Eğitim-öğretim yılında 4702 sayılı yasa gereği meslek liseleriyle ilişkilendirilen Elektrik, Endüstriyel Elektronik, Kimya, Makine, Makine-Resim-Konstrüksiyon, Matbaacılık, Mobilya ve Dekorasyon, Otomotiv, Muhasebe programlarıyla birlikte program sayısı 12'ye öğrenci sayısı 2200'e ulaşmıştır.

2003-2004 Eğitim öğretim yılında program sayısı Radyo TV yayımcılığı, Çocuk Gelişim, Cilt Bakımı ve Güzellik ve Kuaförlük programlarıyla birlikte 16'ya çıkmıştır.

2004-2005 Eğitim-öğretim yılında Elektrik, Endüstriyel Elektronik ve Muhasebe programlarında normal öğretime başlanılmış olup ayrıca Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programında uzaktan öğretime başlanmıştır.

2006-2007 öğretim yılında Otomotiv Programında normal öğretime, Radyo Tv. Yayımcılığı Programında ise ikinci öğretime başlanmıştır. Programlarımızdaki gelişmeler devam ederek 2007-2008 öğretim yılında Otobüs İşletmeciliği normal öğretim, 2008-2009 öğretim yılında ise İnşaat ve Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık normal öğretim, Muhasebe Programında uzaktan eğitime ve öğrenci sayısı yaklaşık 4000'e ulaşmıştır.

Eğitim-öğretim süresi 2 yıl olan Yüksekokuldan tekniker/meslek elemanı olarak mezun olan öğrencilerimiz endüstri ve hizmet sektöründeki görevi itibarıyla teorik bilgiye ve bu bilgiyi uygulama kabiliyetine ve becerisine sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle temel amacımız sahip olduğumuz modern teknoloji ve bilgi birikimlerini endüstri ve hizmet sektörü için kullanabilen, gelişen teknolojiyi takip eden gerekli bilgi ve beceriye sahip ara elemanlar yetiştirmektir.

Yüksekokulumuzda 34 akademik, 32 idari personel bulunmaktadır. Yaklaşık 180 öğretim elemanının ders verdiği Meslek Yüksekokulumuzda başta üniversitemiz birimlerinde görevli öğretim elemanlarına ilave olarak 4702 sayılı yasa gereği ilişkilendirilmiş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Meslek Lisesi öğretmenlerinden öğretim görevlisi niteliğine sahip olanlar ders saati başına ücretle görevlendirilmektedir.

Gelişme sürecinde olan Meslek Yüksekokul Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı 14 bölüm (16 Program) 18.000 metrekare açık alanı, 9000 metrekare kapalı alanı bulunan bir yerleşkedir. 4 eğitim bloğu, 1 idari blok, 2 adet atölye ile 1 sosyal ve kültürel hizmetler bloğu bulunmaktadır.

Adana Meslek Yüksekokulu Web Sayfası: http://www.magnetbilgisayar.com/adanamyo/?/anasayfa