PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çukurova Üniversitesi Pozantı Meslek Yüksekokulu

Mr.Muhendis
31.08.2011, 11:03
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 23.01.2009 tarih ve B.30.0.EÖB.0.00.00.03-06.02-282-002423 sayılı yazısı ile "Çukurova Üniversitesi Pozantı Meslek Yüksekokulu" kurulması, bünyesinde Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü ve bu bölüme bağlı "Bahçe Tarımı", "Organik Tarım" Programları, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ve bu bölüme bağlı "Turizm Ve Otel İşletmeciliği" ile Muhasebe ve Vergi Bölümü ve bu bölüme bağlı "Muhasebe ve Vergi Uygulamaları" Programları açılması uygun görülmüştür.
Yüksekokulumuzda 6 adet derslik,1 adet bilgisayar laboratuarı,1 adet uygulama laboratuarı,öğretim elemanları ve idari personel için bürolar bulunmaktadır.
PMYO'nun kurulu olduğu Pozantı İlçesi Adana İli'ne 102 km, Mersin İli'ne 113 km ve Niğde İli'ne 150 km mesafededir. Pozantı, Orta Anadolu'yu güney illerimize bağlayan transit geçiş yollarının en önemlilerinden bir tanesi olan Gülek Geçidi üzerinde bulunması nedeni ile önemli bir konumdadır. Bu bağlamda otoban, E-90 karayolu ve demiryolu ağlarıyla oldukça geniş ulaşım imkanlarına sahiptir.
Yüksekolumuzda 4 kadrolu öğretim elemanı ve 1 Yüksekokul Sekreteri görev yapmaktadır. (http://www.ziraatciyiz.biz)

Misyon Vizyon

1. Misyon

Ç.Ü. Pozantı Meslek Yüksekokul'umuz Ülkemizin ihtiyaçlarına uygun insan gücü yetiştirmek amacıyla, bilim ve teknolojiden yararlanarak Tarım, Muhasebe ve Turizm sektörünün talep ettiği nitelikli ara eleman gereksinimini karşılayacak şekilde eğitim ve öğretim vermektedir

2. Vizyon

Tarım, Muhasebe ve Turizm sektöründeki gelişmeleri takip edip günümüz teknolojisini anlayan, uygulayabilen ara eleman yetiştirilmesi ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda halka eğitim vermek ve yaşam kalitelerini yükseltilmesine katkıda bulunmak maksadıyla gerekli ortamı sağlayıp, yurt içinde ve yurtdışında, örnek alınan ve varlığı ile bilimsel çevrelerin dikkatini üzerine toplayan bir meslek yüksekokul olmaktır.

Çukurova Üniversitesi Pozantı Meslek Yüksekokulu Pozantı Şehir Merkezinde bulunan zemin ve 1. kattan oluşan Binanın zemin katında 1 adet derslik, yemekhane, öğrenci işleri bürosu, kantin, bayan ve erkek WC'nden oluşmakta, 1. katında ise 2 adet derslik, Müdür Odası, Öğretim Görevlisi odasy ve idari büro, bayan ve erkek WC'nden oluşmaktadır.

Ulaşım

PMYO'nun kurulu olduğu Pozantı İlçesi Adana İli'ne 102 km, Mersin İli'ne 113 km ve Niğde İli'ne 115 km mesafededir. Pozantı, Orta Anadolu'yu güney illerimize bağlayan transit geçiş yollarının en önemlilerinden bir tanesi olan Gülek Geçidi üzerinde bulunması nedeni ile önemli bir konumdadır. Bu bağlamda otoban, E-90 karayolu ve demiryolu ağlarıyla oldukça geniş ulaşım imkânlarına sahiptir.

İletişim

Çukurova Üniversitesi Pozantı Meslek Yüksekokulu.
Zafer Mah. İnönü Cad. No:59
Pozantı / ADANA

Tel: 0322 581 21 80
Fax: 0322 581 21 90