PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnönü Üniversitesi Kampüsünde Yaşam

Mr.Muhendis
29.08.2011, 13:43
Kuruluşundan bugüne geçen 35 yıllık sürede her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren İnönü Üniversitesi; çağdaş, yenilikçi, Atatürkçü düşünce eğitimi ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra sosyal-kültürel etkinlikleriyle yüksek eğitim standartlarını korumaya çalışmaktadır.

Sağlıklı bir eğitimin gerek bilimsel gerekse sosyo-kültürel imkânların sağlanması ile mümkün olacağı inancında olan İnönü Üniversitesi, 7000 dönüm alanı kapsayan kampüsünde, temiz ve bakımlı çevresi, çağdaş ve modern tesisleriyle öğrencilerine ve personellerine geniş imkânlar sunmaktadır.

Üniversite kampüsünde; yönetim ve eğitim-öğretim birimlerinin yanı sıra, Turgut Özal Tıp Merkezi, öğrenci yurtları, spor tesisleri, konferans salonu, alışveriş merkezi, öğrenci kafeteryası, kitap satış merkezi, internet merkezi, kütüphane, bayan kuaförü, postane ve banka şubeleri yer almaktadır. Aynı zamanda, Kampüs alanı içerisinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir ana okul, ilköğretim okulu ile TED koleji, üniversite personellerimizin ve öğretim üyelerimizin çocukları için eğitim hizmeti vermektedir.

Spor etkinliklerini yoğun bir şekilde destekleyen Üniversitemizde, öğrencilerimize spor faaliyetlerini yürütebilmeleri için 750 kişi kapasiteli kapalı spor salonunun yanı sıra; tenis kortları, futbol sahaları, voleybol-basketbol sahaları ve yarı-olimpik açık yüzme havuzu ile geniş spor olanakları sağlanmaktadır.

Ayrıca, Üniversitemizin adını aldığı büyük devlet adamı İsmet İnönü'nün anısına açılmış olan İnönü Müzesi her gün ziyaretçilere açıktır.

Eğitim ve Araştırma İmkanları

a) Kütüphane ve Dökümantasyon Merkezi
b) İnternet Merkezi
c) Kitap Satış Merkezi

Öğrenci Destek Hizmetleri

a) Barınma
b) Beslenme
c) Ulaşım
d) Postane hizmetleri
e) Banka hizmetleri
f) Burs ve ödüller
g) Kültürel etkinlikler