PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dicle Üniversitesi Bismil MYO Tanıtımı

Mr.Muhendis
27.08.2011, 10:43
Bilgi çağında olduğumuz bir dönemde tarımın sanayi ile paralel gelişmesi için yetişmiş ara insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.Bu amaçla çoğu üniversitelerimizin bünyesinde meslek yüksekokulları açılmıştır. Üniversitemiz de,Bölgemizde GAP Projesinin tamamlanması ile doğacak teknik eleman ihtiyacına cevap vermek üzere 1990'lı yılların başında,söz konusu ihtiyacı karşılamak üzere yüksekokullar açmak için girişimlerde bulunmuş ve bu girişimlerin sonucu 1993-1994 yılında Bismil Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

Bölgemizin tarımsal alan ve üretim potansiyeli ve sanayi sektörü dikkate alınarak 2007-2008 eğitim öğretim döneminde Yüksekokulumuz bünyesinde "Doğal Gaz Isıtma ve Sıhhı Tesisat" , Organik Tarım ve " Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık" proğramları açılmıştır. 2007-2008 Eğitim-öğretim dönemindede öğrenci alımı gerçekleşmiştir.

Yüksekokulumuzun eğitim politikası;Bölgemizde GAP Projesinin tamamlanmasıyla tarım ve tarıma dayalı sanayi başta olmak üzere Ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda teknik ara insan gücünü donanımlı bir şekilde yetiştirmektir.

Yüksekokulumuzda Makina Atölyesi,Termik Motor laboratuvarı ve Bilgisayar Laboratuvarı bulunmaktadır. Tüm sınıflarda klimlıdır. Derslerimizin büyük bir çoğunluğu projejsiyonlu cihazlarla donatılmış sınıflarda yapılmaktadır. Yüksekokulumuzda mevcut durumda 7 öğretim elemanı ve 3 idari memur kadrosuyla eğitim hizmetleri yürütülmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde Üniversitemizin ilgili bölümlerinden destek alınmaktadır.

Web sitesi: dicle.edu.tr/yukokul/bsmy/index.html