PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mezun olunca alacagım ünvan

saren_07
18.08.2011, 16:46
gerçekten arap saçı oldu arkaşlar kafam allak bullak tarla bitkileri bölümünü 4 yıllık bitirince ne ünvanı alıoruz sdü ziraat fak sordurdum ziraat mühendisi dedi forum da bakıyorum mühendis yardımcısı dio bazı yerler mühendis iki arada biderede kaldım tam bilip bi cewap veren olursa çok iyi olacak çünkü 22 sine tercihler başlıo :( şimdiden teşekürler

Mr.Muhendis
18.08.2011, 17:23
Merhaba,

Benim bildiğim lisans bitirilince "mühendis" ünvanı alınır. Bazı yerlerde mühendis yardımcısı, tarlacı vs. diyenler var. Neye göre diyorlar bilmiyorum ama, bu dediklerini ilk defa duyuyorum.

saren_07
18.08.2011, 18:22
ya valla kafam karıştı şimdi harran üni baktım orda açıklamada mühendis diyor

mantıklı olan da mühendis bütün bölümler mühendis cıkarıpta tarla yardımcı cıkarmaz heralde

Zooteknist
19.08.2011, 16:30
gerçekten arap saçı oldu arkaşlar kafam allak bullak tarla bitkileri bölümünü 4 yıllık bitirince ne ünvanı alıoruz sdü ziraat fak sordurdum ziraat mühendisi dedi forum da bakıyorum mühendis yardımcısı dio bazı yerler mühendis iki arada biderede kaldım tam bilip bi cewap veren olursa çok iyi olacak çünkü 22 sine tercihler başlıo :( şimdiden teşekürler

Bizim ülkemizde insanlar, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya alıştıklarından, araştırmadan konuşurlar. Sen merak etme. Tarla Bitkileri Bölümü'nden mezun olduğunda Ziraat Mühendisi ünvanı alırsın. :good: :) Ben de ilk defa duyuyorum mühendis yardımcısı diye bir ünvanı.

saren_07
20.08.2011, 22:20
saol arkadasım

heavenrain
29.08.2012, 19:14
2008-2009 Eğitim Öğretim yılından sonra üniversitelerin Ziraat Fakültelerindeki herhangi bir bölümüne kayıt yaptıran öğrenciler, mezun olduklarında, diplomalarında bitirdikleri bölümün ismi yazacaktır. Örneğin; 2009-2010 yılında Tarla Bitkileri Bölümüne kayıt yaptırıp 2013 yılında mezun olduğunuzda diplomanızda Tarla Bitkileri Bölümü yazacaktır.

En son 2008 yılında ve öncesinde Ziraat Fakültelerine kayıt yaptıranların mezuniyet belgelerinde Ziraat Mühendisliği yazacaktır.

MiKRoP
30.08.2012, 04:15

Merhaba.Bu soruyu ben de sormuştum ,

http://www.ziraatciyiz.biz/tarla-bitkileri-mezunu-unvanlari-t9703.html?t=9703

Bu konuda cevabı araştırmıştım tatmin olmadıgım için , Ziraat mühendisliği yazar ama bitirdiğin bölüm de yazar.

Örnek bir ziraat mühendisi diploması ,

http://a1208.hizliresim.com/10/y/cfjf6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Fotoğrafa tıklayarak büyütebilirsin.

Tarım790
13.09.2012, 14:25
ziraat mühendisi ünvanı alırsın

44murat58
14.02.2013, 10:27
bende şuan tarla bitkileri 1. sınıf öğrencisiyim alacağımız diplomada ünvan yazıyormu yoksa sadece tarla bitkilerimi yazar.kamuda çalışıyorum diplomayı verince kabul ederlermi acaba ünvan yazmıyorsa lütfen cevap...

Mr.Muhendis
14.02.2013, 10:42
bende şuan tarla bitkileri 1. sınıf öğrencisiyim alacağımız diplomada ünvan yazıyormu yoksa sadece tarla bitkilerimi yazar.kamuda çalışıyorum diplomayı verince kabul ederlermi acaba ünvan yazmıyorsa lütfen cevap...

Bu konudaki bilgilerimiz yukarıda yazılanlarla sınırlıdır. Kesin cevabı Haziran ayında ilk mezunlarla birlikte öğreneceğiz.

44murat58
14.02.2013, 10:49
eski mezunların diplomalarında ünvan diye bişey yazıyormu yoksa sadece zirrat mühendisliği mezunumu yazıyor

Mr.Muhendis
14.02.2013, 10:51
eski mezunların diplomalarında ünvan diye bişey yazıyormu yoksa sadece zirrat mühendisliği mezunumu yazıyor

2009 öncesinde Ziraat Mühendisliği olarak giriyor, sonra bölümlere ayrılıyorduk. Bu nedenle diplomalarda ünvan olarak Ziraat Mühendisi yazıyor, alt program olarak da örneğin Tarla Bitkileri geçiyor. Ancak 2009 yılında direkt bölümlere girişler oldu, o yüzden diplomalarda farklılık olabilir.

44murat58
14.02.2013, 10:55
hocam çok teşekkürler cevaplarınız için iyi günler

bozkır
08.07.2014, 13:44
Kesin bir bilti varmı bu konuda diplomada ne yazacak

Mr.Muhendis
08.07.2014, 14:04
Kesin bir bilti varmı bu konuda diplomada ne yazacak

Başvurmak istediğiniz fakülteyi arayıp kesin bilgi alabilirsiniz.