PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek Lisans ve Zirai İlaç Bayii

JHendRix
22.07.2011, 23:47
Selamün aleyküm herkese,malumunuz öss sonuçları açıklandı.Bende Uludağ Üniversitesi Zootekni bölümünü yazmayı düşünüyordum hatta bu sitede bi konum vardı.Şuan kafam karıştı çünkü bir tanıdığımız eğer tarla bitkilerinden mezun olursan ben sana iş veririm dedi yani bu bölümden mezun olursam işim garanti.Zootekni bölümüne gidersem de babamla tavuk çiftliği açmayı düşünüyorduk ama daha sonra maddi olanaklar el vermediği için oda yattı.
Neyse asıl mevzuya gelirsek ben zootekni bölümünü yada tarla bitkileri bölümünü bitirirsem yüksek lisans yapabiliyor muyum?

Son olarak forumlarda okudum zirai ilaç bayii açmak en karlısı falan denmiş.Ben zootekni veya tarla bölümünden mezun olursam zirai ilaç bayii açabilecek miyim?

Şimdiden teşekkürler,iyi geceler...

Mr.Muhendis
22.07.2011, 23:53
Neyse asıl mevzuya gelirsek ben zootekni bölümünü yada tarla bitkileri bölümünü bitirirsem yüksek lisans yapabiliyor muyum?

Son olarak forumlarda okudum zirai ilaç bayii açmak en karlısı falan denmiş.Ben zootekni veya tarla bölümünden mezun olursam zirai ilaç bayii açabilecek miyim?

Aleyküm selam,

Evet yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için yapmak istediğiniz üniversitenin sayfasını kontrol ediniz.

Evet, yapılan sınavdan istenen puanı alırsanız açabilirsiniz. Detaylı bilgi için: Tarımsal İlaç Bayiliğinde Şartlar Değişti (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-ilac-bayiliginde-sartlar-degisti-t7245.html)

JHendRix
22.07.2011, 23:57
Aleyküm selam,

Evet yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için yapmak istediğiniz üniversitenin sayfasını kontrol ediniz.

Evet, yapılan sınavdan istenen puanı alırsanız açabilirsiniz. Detaylı bilgi için: Tarımsal İlaç Bayiliğinde Şartlar Değişti (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-ilac-bayiliginde-sartlar-degisti-t7245.html)

Teşekkür ediyorum bir soru daha sormak istiyorum eğitim görevlisi olmak için ne yapmak lazım

Mr.Muhendis
23.07.2011, 01:04
Teşekkür ediyorum bir soru daha sormak istiyorum eğitim görevlisi olmak için ne yapmak lazım

Araştırma görevlisi ve sonrası için, ALES ve ÜDS/KPDS gibi sınavlara girmeniz lazım. Daha sonra da üniversitelerin ilgili birimlerine başvuru yapmalısınız. Konu hakkında bilgi için ilgili enstitülerin yönetmeliklerine bakabilirsiniz.