PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziraat Müh. 2011 Lys

MeganeCC
15.07.2011, 10:49
Malum sonuçlar açıklanacak. bende ziraat müh. tercih edeceğim. amacımda bayilik alıp dükkan açmak. ilaç satmak. ona göre cevrem var. hangi bölümleri önerirsiniz ve neleri bitiren ziraat müh. ünvanı alır ? 4 sene okuyupta tekniker olup sınava giremez isem çok kötü olurum

yardımlarınızı bekliyorum.

Mr.Muhendis
15.07.2011, 11:53
Malum sonuçlar açıklanacak. bende ziraat müh. tercih edeceğim. amacımda bayilik alıp dükkan açmak. ilaç satmak. ona göre cevrem var. hangi bölümleri önerirsiniz ve neleri bitiren ziraat müh. ünvanı alır ? 4 sene okuyupta tekniker olup sınava giremez isem çok kötü olurum

yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba,

Öncelikle 4 yıllık program okuduğunuzda mühendis, 2 yıllık okuduğunuzda tekniker ünvanı alırsınız.

İlaç bayiliği sınavına bütün Ziraat Mühendisleri girebiliyor. Ancak, aldıkları eğitimden dolayı Bitki Koruma Bölümü mezunları daha şanslı oluyor.

sheyda
13.10.2011, 17:08
mezun olmayaraktan iş bulamaz mıyız biz ya?

Mr.Muhendis
13.10.2011, 17:35
mezun olmayaraktan iş bulamaz mıyız biz ya?

Nasıl yani ?

sheyda
19.10.2011, 18:36
suanda mezun değilim ama mezun olmadan işe giren arkadaşlarım var bu mümkün mü?

Mr.Muhendis
19.10.2011, 18:47
suanda mezun değilim ama mezun olmadan işe giren arkadaşlarım var bu mümkün mü?

Mezun olmadan Ziraat Mühendisi olarak özel sektörde stajer gibi çalışabilirler. Ama özel sektöründe tanıdık olmadıktan sonra kabul edeceğini sanmıyorum. Diplomasız bir öğrenci derslerinden vakit bularak firmaya faydalı olmayacaktır. Kamu da ise zaten Ziraat Mühendisi olarak çalışamazlar.

Arkadaşlarınız nerde, hangi ünvanla çalışıyorlar ? İşe nasıl (KPSS, mülakat, tanıdık vs.) girmişler ?

melankoli
01.02.2012, 15:13
merhabalar..ben açıköğretim tarım bölümünü okumak istiyorum fakat önlisans bitirince 4 seneliğe açıktan tamamlayabilirmiyim ? açıköretimden ziraat mühendisi olabilmek icin hangi yolu izlemeliyim? 2 senelik bitirince ilaç bayiliği sınavına katılabiliyormuyum?

Mr.Muhendis
01.02.2012, 17:23
merhabalar..ben açıköğretim tarım bölümünü okumak istiyorum fakat önlisans bitirince 4 seneliğe açıktan tamamlayabilirmiyim ? açıköretimden ziraat mühendisi olabilmek icin hangi yolu izlemeliyim? 2 senelik bitirince ilaç bayiliği sınavına katılabiliyormuyum?

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla Açıköğretim'de Ziraat Mühendisliği lisans programı bulunmuyor. Bu nedenle mühendisliği tamamlayamazsanız. Ancak diğer bazı bölümleri (işletme, iktisat gibi) okuyarak lisansı tamamlayabilirsiniz.

2 senelik bitirince sınava giremezseniz. Girebilmek için Ziraat Mühendisi olmanız gerekiyor.