PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi sertifikalar??

peggy
11.06.2011, 15:45
Bir ziraat mühendisinin sahip olması gereken sertifiklar nelerdir? Iso-Haccp biliyorum da başka hangi sertifikaları almamız bizim için avantaj olur??

Ziraat mühendislerinin alması gereken belgeler nelerdir ?

Mr.Muhendis
11.06.2011, 19:11
Merhaba,

Aklıma gelenler şöyle:

HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifikası
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikası
Netcad
AutoCAD

grcntpc
15.06.2011, 19:05
ITU (iyi tarım uygulamaları) sertifikası da yararlı bir sertifikadır.BİLGİNİZE ;)

peggy
06.07.2011, 13:34
''mesul müdürlük sertifikası'' ilanlara bakarken sık karşılatım.

yocoa
08.08.2011, 23:21
iyi günler mesul müdürlük sertifikası nasıl ve nerden alınıyor bir bilginiz var mı acaba

öslem.
09.08.2011, 02:29
Mesul Müdürlük Belgesi
Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerinde işyeri sahibinin işinin başında bulunmadığı hallerde işyerini sevk ve idare edeceklere; HARCINI ÖDEMEK şartıyla verilen belgedir.

İstenen belgeler:
• Ruhsat fotokopisi
• İkametgâh Belgesi (Karakoldan tasdikli)
• Nüfus cüzdan fotokopisi ve T.C. Kimlik No.
• Ruhsat sahibi tarafından noterden Mesul Müdürlük için vekâletname
• 2 Adet resim (Fotokopi olmayacak)
• Cumhuriyet Savcılığından Adli Sicil Kaydı (Sabıka kaydı var ise Mahkeme Kararı)
• Sağlık Karnesi

Not: Yukarıda belirttiğimiz Ruhsat ve İzin Belgeleri için istenen belgelerin yanında işyerleri, Kanun ve Yönetmeliklerde aranan şartları da taşımak zorundadır.

Not:2007 Nisan ayından önceki tarihlerde Belediyemizden ruhsat almış olan işyerleri: Mesul Müdürlük Belgesi müracaatında, AŞAĞIDAKİ BELGELERİDE GETİRMEK ZORUNDADIR.

• Tapu Fotokopisi ve kira kontratı
• Numarataj belgesi
• Nüfus cüzdanı fotokopisi ve T.C. Kimlik No.

Gerekli belgeler oldugunu Belirtmişler.. fakat nereye verileceğini yazmamışlar.. Sanırım ya Belediye'ye yada Ruhsat ve Denetim Müdürlüklerine başvuru yapılıyor.. Siz Doğruluğunu teyit etmek için isterseniz Noterlere Bir Sorun Derim...

Esra DENİZ
07.05.2012, 10:10
ben organik tarım bölümünde okuyorum hangi sertifikalar gerekli ya bilgi verirseniz sevinirim...

Mr.Muhendis
07.05.2012, 14:42
ben organik tarım bölümünde okuyorum hangi sertifikalar gerekli ya bilgi verirseniz sevinirim...

Yönelmek istediğiniz alana göre yukardaki sertifikalari alabilirsiniz.

Esra DENİZ
30.07.2013, 23:22
tesekkürler.

Mr.Muhendis
30.03.2015, 22:48
İlaç bayiliği belgesi almak isteyenler için bilgiye buradan (http://www.ziraatciyiz.biz/2015-zirai-ilac-bayilik-sinavi-basvuru-ve-sinav-tarihi-t12113.html) ulaşabilirsiniz.

Mr.Muhendis
19.08.2015, 08:36
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından aşağıdaki eğitimler çeşitli şubelerde düzenlenecektir. Katılmak isteyip de katılamayan, tarihleri uygun olmayanlar kendilerine en yakın ZMO şubesini arayarak bu eğitimi almak istediklerini söyleyebilirler. Eğer yeterli talep olursa yeniden eğitim düzenlemeyi düşünebilirler.

BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI PERSONEL EĞİTİMİ

18-19-20 EYLÜL 2015 TARİHİNDE DÜZENLENECEKTİR

Şubemizce Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik‘in 10. Maddesi gereği 18 - 19 - 20 - Eylül 2015 tarihleri arasında Biyosidal Ürün Uygulayıcı Personel Eğitimi düzenlenecektir.

Eğitime katılmak isteyenlerin;

Ø Diploma aslı,

Ø Nüfus cüzdanı fotokopisi ve

Ø 2 adet fotoğraflarını Şubemize başvurmaları gerekmektedir.

Eğitim en az 15 katılımcı olması koşuluyla yapılacaktır.

Eğitim Salonlarımız 30 kişi ile sınırlı olup katılım için ön kayıt yaptırmanız rica olunur.

Eğitimin Konusu : Biyosidal Ürün Uygulayıcı Personel Eğitimi

Tarih : 18 - 19 - 20 - Eylül 2015

Ücret : 250 TL/kişi

Eğitimin Başlama Saati: 09.00

Yer : TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Odunluk Mah. Akademi Cad. No:8/A-4 Nilüfer BURSA

İletişim : 0 (224) 451 88 66 - 00

GSM : 0 539 344 11 92 - 0 549 727 48 16

NOT: 50 kişi ve üzeri gruplarda eğitim ücretimiz 200 TL/kişi olarak uygulanmaktadır.

BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişilik Yapacakların Nitelik ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili maddesine göre "Bilirkişilik" yapmak isteyenlerin "Bilirkişilik Yetki Belgesi" almaları zorunludur.

Bilirkişilik yapmak üzere "Bilirkişilik Yetki Belgesi" almak isteyen üyelerimize yönelik olarak TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi eğitim salonunda 11-12-13 Eylül 2015 tarihlerinde 3 gün süreli "Bilirkişi Eğitimi" düzenlenecektir.

Eğitim ve katılım şartları ile ilgili bilgiler aşağıdadır;

- Üyelerimizin aidat borcu olmamalıdır.

- Eğitim ücreti: 300 TL

- Bilirkişi Yetki Belgesi ücreti: 150 TL

- Eğitim 20 kişi ile sınırlıdır.

- 10 kişiden az müracaat olması halinde eğitim ertelenecektir.

Kayıt için 0216 3368643 numaralı Şube telefonumuzu arayınız.

buzahir
24.08.2015, 12:41
Merhaba,

Aklıma gelenler şöyle:

HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Netcad
AutoCAD

HACCP, ISO gibi sertifikaları e-sertifika veren kuruluşlardan almak ne derece mantıklı olur acaba ? ya da bakanlığın/odanın düzenlediği bir eğitim var mı bunlarla ilgili ?

Mr.Muhendis
24.08.2015, 13:25
HACCP, ISO gibi sertifikaları e-sertifika veren kuruluşlardan almak ne derece mantıklı olur acaba ? ya da bakanlığın/odanın düzenlediği bir eğitim var mı bunlarla ilgili ?

MEB onaylı olduğu sürece sorun olmaz.

buzahir
24.08.2015, 14:26
MEB onaylı olduğu sürece sorun olmaz.

Bu sertifikaları alabileceğimiz bir kurum/site vb. tavsiyeniz var mı acaba ?

Mr.Muhendis
24.08.2015, 14:28
Bu sertifikaları alabileceğimiz bir kurum/site vb. tavsiyeniz var mı acaba ?

Ne yazık ki hayır.

çiftçi
13.01.2017, 18:10
iyi tarım uygulamaları ,HACCP, ISO sertifikaları nereden alabiliriz.alan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Zooteknist
16.01.2017, 08:22
iyi tarım uygulamaları ,HACCP, ISO sertifikaları nereden alabiliriz.alan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

İTU: Tarım Bakanlığı
HACCP, ISO: Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım Bakanlığı, Özel Şirketler

İletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Gsn
16.01.2017, 11:04
HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Netcad
AutoCAD

Mr.Muhendis
16.01.2017, 13:53
HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Netcad
AutoCAD

Bazılarını yukarıda yazıyor. Diğerleri için;

CBS sertifikasını çeşitli özel firmalar veriyor. Anadolu Üniversitesi de başlamış (http://esertifika.anadolu.edu.tr/program/20/cografi-bilgi-sistemleri-arcgis).

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikası... Bakanlık tarafından yapılan sınav sonucunda veriliyor.

Netcad, Autocad için özel firmalara, üniversitelere bakmalısınız. Dönem dönem açıyorlar.

DHeMLy-CHaY
04.04.2017, 22:13
GGYS ve KYS epey ayağa düşen sertifikalar, sadece sertifikam olsun derseniz parasını verip istediğiniz özel şirketten temiz edebilirsiniz. İyi bir dökümantasyon şart orada

İyi tarım uygulamaları, kontrolörü sertifikası için türk standartları enstitüsünün duyurular kısmını sık takip etmelisiniz, bitkisel ve hayvansal üretimde iyi tarım uygulamaları eğitimi için duyuru yakındır

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri autocad vb eğitimleri veriyor

bu sertifikaların tamamı paraya bakıyor aslında, birazda zaman varsa 1 yılda çoğu toplanabilir

zootech192
10.01.2018, 16:43
Netcad.com'dan alabileceğimiz sertifikalar meb onaylı değil ama sadece netcad programını buradan alabiliyoruz sanırsam, önerebilir misiniz e-sertifika programı olarak?

Mr.Muhendis
10.01.2018, 16:51
Netcad.com'dan alabileceğimiz sertifikalar meb onaylı değil ama sadece netcad programını buradan alabiliyoruz sanırsam, önerebilir misiniz e-sertifika programı olarak?

Nerelerde geçerli olup olmadığını kontrol etmek lazım.

dırb
20.05.2018, 23:25
HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Netcad
AutoCAD

ya arkadaşlar anlayamıyorum sitede bu kadar KİŞİ var kimse bu seRTİFİKALAR NERDE ne işe yarıyor dememiş biraz ciddi olun yav
mesela autocad i netcad bayilik sertifikasını biliyoruz öbürleri neRDE KULLANILIR NE İŞE YARAR BARİ BUNU SÖYLEYİN

---------- Mesaj eklendi (23:25) ---------- Önceki mesaj (23:24) ----------

HADİ CEVAP VERİN BAKALIM HODRİ MEYDANN OluRmu

Mr.Muhendis
21.05.2018, 08:21
HACCP
ISO 22000
ISO 9001
Netcad
AutoCAD

ya arkadaşlar anlayamıyorum sitede bu kadar KİŞİ var kimse bu seRTİFİKALAR NERDE ne işe yarıyor dememiş biraz ciddi olun yav
mesela autocad i netcad bayilik sertifikasını biliyoruz öbürleri neRDE KULLANILIR NE İŞE YARAR BARİ BUNU SÖYLEYİN

---------- Mesaj eklendi (23:25) ---------- Önceki mesaj (23:24) ----------

HADİ CEVAP VERİN BAKALIM HODRİ MEYDANN OluRmu

http://www.ziraatciyiz.biz/bu-belgeler-ne-ise-yariyor-t13326.html?t=13326

Bu konudan sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz. Bir de uyarılarımı dikkate alırsanız sevinirim. Bu platformda "hayt, höyt, hodri meydan" vb. kelimeler kullanmayız, sadece sohbet eder; fikir alışverişinde bulunuruz.

Mr.Muhendis
23.05.2018, 11:26
HACCP ve ISO22000 KURSU (http://www.ziraatciyiz.biz/haccp-ve-iso22000-kursu-t13331.html)

Mr.Fungi
27.11.2018, 13:34
ITU (iyi tarım uygulamaları) sertifikası da yararlı bir sertifikadır.BİLGİNİZE ;)

bunu şirket olarak mı aldınız yoksa kişisel ziraat mühendisi olarak mı ?

Mr.Fungi
02.01.2019, 14:56
merhaba arkadaşlar bu sertifikaları elde eden var mı varsa nasıl bir yol izlediğini anlatabilir mi ?

abayrabia
06.02.2020, 17:57
İyi Tarım Uygulamları sertifikası nerden alınır ?

Mr.Fungi
07.02.2020, 09:12
İyi Tarım Uygulamları sertifikası nerden alınır ?
yılın belli zamanlarında kurs açılıyor Tarım ve Orman bakanlığı tarafından sitesinden takip edebilirsiniz.

Şeydatr
06.05.2020, 22:29
Ürün Tanıtım Temsilciliği Sertifikası nerden ve nasıl alınıyor bilginiz var mıı? (Zirai bir firmanın isteği tıbbi ilaç firması değil)

Mr.Muhendis
07.05.2020, 13:55
Ürün Tanıtım Temsilciliği Sertifikası nerden ve nasıl alınıyor bilginiz var mıı? (Zirai bir firmanın isteği tıbbi ilaç firması değil)

İlk defa duydum. İnternette araştırma yapınca,

https://www.titck.gov.tr/duyuru/urun-tanitim-temsilcisi-adaylarinin-dikkatine-18112019133359

Burası çıkıyor. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Şeydatr
08.05.2020, 14:16
İlk defa duydum. İnternette araştırma yapınca,

https://www.titck.gov.tr/duyuru/urun-tanitim-temsilcisi-adaylarinin-dikkatine-18112019133359

Burası çıkıyor. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler bende araştırdım Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin göndermiş oldugu
"İlgilendiğiniz ÜTT belgesi zirai ilaç için ise (size iş teklif eden firma ziraat firması ise) ilinizdeki Tarım İl Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekli."
mail için size sormak istedim maalesef Tarım il müdürlüğününde bundan haberi yok.
iyi günler...