PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği İçin Önerileriniz ?

AKSU
22.05.2011, 23:48
Ankara da besi yapmak istiyorum. En az kaç hayvan ile başlamam gerekir? Hangi tür hayvan almam gerekiyor? Ankaranın iklimine uygun çins nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Zooteknist
04.12.2011, 21:07
Ankara da besi yapmak istiyorum. En az kaç hayvan ile başlamam gerekir? Hangi tür hayvan almam gerekiyor? Ankaranın iklimine uygun çins nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Merhabalar;

* Ankara ülkemizin merkez noktası olduğundan, besicilik için uygun bir yer.
* Üretime başlama sayınız tamamen size kalmış bir durum. Yani besiciliğe illaki şu kadar hayvanla başlanır diye bir kural yoktur. Maddi imkanınıza, bu iş için ayırabileceğiniz paraya, şu anda bakabileceğiniz ve ileride hedeflediğiniz hayvan sayısına göre değişir.
* Sığır besiciliği yapacaksanız, Ankara şartlarında Holstein erkekleri, Simmental, Abeerden Angus, Montofon ve melez sığırlar kullanılabilir.
* Benim size önerim; işe başlamadan önce hedeflerinizi belirleyip, bu iş için yatırımlarınızı iyi tespit edip, işi teknik olarak yapmanızdır. :good: