PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya Korkuteli Armut Yetistiriciligi

Ventura
25.04.2011, 20:45
Selam. Ben Antalya Korkuteli Comakli koyunden Ahmet. Bir arkadasimla beraber 20 donum kadar bir yere armut bahcesi kurmayi dusunuyoruz. Ancak isin teknik bilgi kismindan epey bir eksigimiz var. Ufak bir arastirma sonucu bir dunya armut cesidi oldugunu ogrendim. Fidan ureticilerinden e-mail yoluyla bilgi almaya calistik ancak 1 hafta gecmesine ragmen geri donen olmadi. Benim merak ettigim en onemli konu bahcemiz icin en ideal cinsler ve bunlarin tozlayicilari. Bizim buralarin iklimi biraz soguktur ilkbaharda don olayi seyrekte olsa gorulur. Kisin ciddi bir kar yagisi soz konusu olabiliyor. Gecenlerde bayaa bi dolu yagisi oldu hatta. Dozgun bir bahce kurmak istiyoruz yani damla sulama, sertifikali fidan, toprak ve yaprak analizleri, kayitli ve hesaplanmis gubreleme plani ve ilaclama gibi. Dedigim gibi bizim bu tip teknik konularda cok bilgimiz yok yukarida yazdiklarimida internette yaptigim arastirmalar sonucunda ogrendim. Daha detayli bilgi icin bir ziraat muh. danisicam. Ama arastirmalarimi birazda olsa daralta bilmek icin sizlerden bana bizim buralarin ikliminde verim alabilecegimiz armut cesitleri onermenizi rica ediyorum. Saygilarimla.