PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Danışmanlık Hizmetleri Destekleme Şartları

Mr.Muhendis
16.04.2011, 12:53
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sarayönü İlçe Tarım Müdürü Mehmet Karlı, yaptığı yazılı açıklamada, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Destekleme Ödemesinden faydalanmak için örtü altında en az 3, bağ-bahçede en az 10, tarla ziraatında kuruda en az 100, suluda ise en az 50 dekar alanda üretim yapılması gerektiğini belirtti.

Süt sığırcılığı yapan işletmelerde en az 20, besi sığırcılığı yapan işletmelerde en az 50 baş sığır ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde en az 100 küçük baş hayvanın bulunması gerektiğini ifade eden Karlı, arıcılık yapan üreticilerin ise en az 50 adet arı kolonisine sahip olması şartının bulunduğunu bildirdi.

Karlı, su ürünleri üretim tesisine sahip olanların da faydalanabileceği desteklemeler hakkında ayrıntılı bilgilerin Tarım İlçe Müdürlüğünden alınabileceğini kaydetti.

KAYNAK: AA

batuavran
16.04.2011, 18:06
Burada dekarlar, adetler verilmiş bunlar neyi ifade ediyor anlamış değilim.
yani bir adamda 20 baş süt sığırı varsa danışmanı olabilirsin ve destekleme alabilirsin anlamına mı geliyor?

kombine yapılıyorsa olmuyor mu? yani 47 baş sığır ve 18 süt sığırı var üstüne de
kuru tarım 85 da sulu tarımı 40 dekar....
bu adam ne olacak? bu adamın danışmanına ne olacak?

diğelimki adamın koyunları için sen danışmanısın peki buğdayı ne olacak? bağı ne olacak? sebzesi ne olacak? hepsine ayrı ayrı danışman mı bulacak?

bu danışmanlık olayını anlamış değilim.
eğitimini de aldım, belgesini de (işim gereği belki lazım olur diye) aldım.

ben şuanda binlerce dekar bağ arazisine şirket adına danışmanlık yapıyorum ama talimatlar veriyorum. sonuçta kimse belge yada yaptırımdan bahsetmiyor..